Hlavní navigace

Seznam cíleně sbírá podněty od uživatelů

Marek Janouš

Službu Výzkumník dnes otevírá veřejnosti. Bude‑li jí umět správně využít, získá podstatnou výhodu.


Autor: Seznam.cz

Seznam si vytváří uživatelský výzkumný panel. Kdo se chce podílet na nejrůznějších výzkumech — odpovídat na dotazníky, mít možnost účastnit se testování, popřípadě sdělovat náměty a diskutovat o nich — může se zapsat jako „výzkumník“. Možnost je otevřena i neuživatelům Seznamu, a zároveň i uživatel Seznamu se musí zvlášť zapsat — nestačí být přihlášen k Seznamu.

Výzkumník se dnes otevírá pro veřejnost, oznamuje na blogu Michal Buzek. Prozrazuje, že Výzkumník má již čtyři tisíce zapsaných uživatelů, již dříve oslovených Seznamem napřímo. Ve zkušebním provozu totiž běží už od ledna.

Marcom

Nápady sbírané v přidruženém nápadovníku mohou ostatní výzkumníci hodnotit. Je jich tam již 150 a k nim 300 komentářů.

Seznam ke službě obecně prohlašuje, že chce „mapovat český internet“. Vytváří si nástroj, jehož význam a smysl může dosti přesáhnout jen drobné vylepšování stávajících služeb. Když se správně uchopí a využije, získá v něm Seznam „třetí oko“, nedostupné běžnému internetovému podnikateli.

Našli jste v článku chybu?
12. 3. 2013 3:13
=anm= (neregistrovaný)

U mě je to zase kombinace "Stahování pošty přes POP3" a "Nejde vypnout antispam". Tohle znamená, že pokud Seznam chybně označí některý váš e-mail jako spam, tak se o něm nijak nedozvíte. Tudíž POP3 je teď v podstatě nepoužitelný. Jistě, Seznam je freemail, ale stejně si myslím, že platí: "e-mailový server bez funkčního POP3" == "ostuda".

11. 3. 2013 16:11
Byvaly uzivatel seznamu (neregistrovaný)

Nelze, nez souhlasit. Je videt, ze mate stejne zkusenosti jako ja...