Hlavní navigace

Seznam zkoumá možnosti využití hybridního vysílání pro Stream.cz

Lukáš Polák

„Terestrika se v současné době konzumovat dá, internet má ale velké rezervy. Internet není schopen nabídnout v některých místech velké rychlosti,“ konstatoval manažer Seznamu.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Prokurista společnosti Seznam.cz, manažer Michal Feix, nevyloučil, že firma do budoucna využije možnosti hybridního vysílání HbbTV, které v sobě kombinuje svět klasické televize a internetu. Feix to naznačil na konferenci Digimedia, která se dnes koná v prostorách České televize. Zajímáme se o HbbTV a o to, jak by se tato technologie dala pro nás využít, konstatoval Feix. Seznam.cz by tuto technologii mohl využít pro svou internetovou televizi Stream.cz, jejímž pravděpodobně nejznámějším pořadem v současné době je Kancelář Blaník. Stream.cz už je dostupný v některých značkách chytrých televizorů.

WT100 tip mezinárodní

K TÉMATU: Stream.cz postupně proniká do chytrých televizorů, uvažuje i o „lineární“ televizi

Michal Feix označil současné mediální prostředí za přeregulované. To, co se v současné době děje na evropské půdě, je něco, co ovlivní pravděpodobně především on-line. Myslím si, že je zbytečné ztrácet čas nad tím, co bychom měli dělat. Osobně bych počkal na to, co se uděje v Evropě, reagoval Feix na otázku, jaký do budoucna předpokládá vývoj v oblasti televize a internetu, a doplnil: Řada změn nám sem zkrátka spadne direktivou. Jde o systém padajícího kamene. Pokud by si měl prokurista Seznamu vybrat, jakou cestou distribuce obsahu se do budoucna vydá, logicky by to byl podle jeho slov rozvoj internetu.