Hlavní navigace

Seznam zkoumá možnosti využití hybridního vysílání pro Stream.cz

20. 5. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

„Terestrika se v současné době konzumovat dá, internet má ale velké rezervy. Internet není schopen nabídnout v některých místech velké rychlosti,“ konstatoval manažer Seznamu.

Prokurista společnosti Seznam.cz, manažer Michal Feix, nevyloučil, že firma do budoucna využije možnosti hybridního vysílání HbbTV, které v sobě kombinuje svět klasické televize a internetu. Feix to naznačil na konferenci Digimedia, která se dnes koná v prostorách České televize. Zajímáme se o HbbTV a o to, jak by se tato technologie dala pro nás využít, konstatoval Feix. Seznam.cz by tuto technologii mohl využít pro svou internetovou televizi Stream.cz, jejímž pravděpodobně nejznámějším pořadem v současné době je Kancelář Blaník. Stream.cz už je dostupný v některých značkách chytrých televizorů.

KL24

K TÉMATU: Stream.cz postupně proniká do chytrých televizorů, uvažuje i o „lineární“ televizi

Michal Feix označil současné mediální prostředí za přeregulované. To, co se v současné době děje na evropské půdě, je něco, co ovlivní pravděpodobně především on-line. Myslím si, že je zbytečné ztrácet čas nad tím, co bychom měli dělat. Osobně bych počkal na to, co se uděje v Evropě, reagoval Feix na otázku, jaký do budoucna předpokládá vývoj v oblasti televize a internetu, a doplnil: Řada změn nám sem zkrátka spadne direktivou. Jde o systém padajícího kamene. Pokud by si měl prokurista Seznamu vybrat, jakou cestou distribuce obsahu se do budoucna vydá, logicky by to byl podle jeho slov rozvoj internetu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).