Hlavní navigace

Seznam zkouší Asistenta na svých stránkách. Má zařídit skoro cokoliv

Jan Beránek

Seznam ladí svou novou domovskou stránku a během následujících dvou týdnů na ní bude zkoušet službu, která má pomoci s rezervací stolu v restauraci nebo třeba hledat odpovědi na dotazy.

Doba čtení: 1 minuta

Červený boxík na testovací domovské stránce Seznam.cz bude po dobu asi dvou týdnů v první fázi experimentu nabízet odpovědi nikoliv automatické, ale od skutečných operátorů. Takže na českou verze Siri lze zatím v klidu zapomenout. 

Přístup ke službě je na pozvánky a portál ho chce nabídnout přibližně tisícovce uživatelů na testovací domovské stránce. Při prvním zobrazení testovacího webu se Asistent na druhé straně ohlásí sám, třeba tímto způsobem: "Vítejte v Asistentovi. Když potřebujete objednat jídlo, zarezervovat lístky, zajistit psí hotel nebo cokoli jiného, stačí to sem napsat,“ tvrdí blog Seznamu

KL2018 Tip nominace

Po zadání dotazu je operátor, jehož křestní jméno je v Asistentovi viditelné, připraven zařídit pro uživatele první poslední. V podstatě jde o podobnou službu, kterou kdysi nabízeli operátoři a která se nakonec proměnila v projekt 1188. 

Podle Seznamu se ale rozhodně nejedná o finální návrh podoby služby. „Jde stále o experiment, který má sloužit pro získání zpětné vazby,“ tvrdí blog portálu.

Našli jste v článku chybu?