Hlavní navigace

Seznam Zprávy končí se start-upovým provozem a ohlašují nové pořady

27. 6. 2017
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Ostrý provoz Seznam Zpráv podpoří nová home page, nové studio i nové personální posily.
 

Novou podobu zpravodajského portálu Seznam Zprávy představil novinářům jeho šéfredaktor Jakub Unger. Po devíti měsících, kdy jsme se nacházeli ve start-upové fázi, jsme dokázali měsíčně oslovit přes tři miliony reálných uživatelů. Aktuálně zaměstnáváme kmenový tým více než padesáti novinářů. Vše podstatné už máme vyzkoušené, a proto zahajujeme ostrý provoz, uvedl Unger. Nově bude jeho portál nabízet patnáct hodin zpravodajského obsahu týdně.

Redakci v pozici vedoucí ekonomické reportérky posílí Zuzana Kubátová, někdejší vedoucí ekonomické redakce deníku Dnes nebo Hospodářských novin. Editorem uživatelského obsahu se stal Filip Vích, který přišel z DVTV a stará se o sociální sítě portálu. Náš videoobsah bude mít i vlastní formu právě pro sociální sítě, upřesnil Unger.

Posily hlavně z Českého rozhlasu a Mafry

Další posilou je Martina Spěváčková, někdejší moderátorka publicistické stanice ČRo Plus. Aleš Černý, bývalý reportér iDnes, se stane mobilním reportérem a specialistou na dění ve firmách. Petra Benešová bude editorkou živého vysílání a do Seznamu přišla z Radiožurnálu.

Ostrý start projektu podpoří i inovovaná podoba home page webu Seznam Zprávy. Ta by měla podle Ungera zdůraznit tři hlavní pilíře – kvalitní autory, videa a živé vysílání. To bude probíhat z nového červenobílého studia, jehož autorem je architekt Hynek Dřízhal, který dostal zadání postavit studio, které „nebude vypadat jako televizní studio“. Využívá vysílací technologie Black Magic a nabízí i klíčovací plátno a bude zároveň fungovat jako livestreamové studio. Jeho prvním hostem bude Karel Gott.

Nové formáty i magazíny

Aktuálně je projekt provozně v černých číslech a chce dosáhnout hranice devíti set tisíc uživatelů v rámci všedního provozu. To je o dvacet procent víc než nyní. Mezi nové pořady patří každotýdenní speciál Sněmovní 4, ve kterém se budou čtyři reportéři věnovat aktuální politickému dění.

Adam Junek představí v pořadu Dobrý byznys lidskou stránku tuzemských podnikatelů. Zuzana Kubátová dostane na starost pořad Peníze nebo život. Denní rozhovory nabídne formát Výzva, ve kterém se budou střídat Jiří Kubík, Jindřich Šídlo a Renata Kalenská. Právě autorské formáty jsou podle Ungera těmi nejžádanějšími v rámci Seznam Zpráv.

Diskusní pořad Duel bude s vícero hosty moderovat Martina Spěváčková. Primárně pro sociální sítě budou určeny formáty Dnešek očima Martina Jonáše a Zítřek v kostce. Mladé a nadějné tvůrce představí pořad #zdavuven, domovy slavných prošmejdí Moje místo. Technickým nadšencům bude určen pořad Technicity. Většina pořadů bude rotovat jednou týdně, podle ne úplně programového schématu.

Autor článku

Editor sekce DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.