Hlavní navigace

Sharp představuje dvě řady LCD televizí s plným LED podsvícením

16. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
16. 7. 2009

Elektrotechnická společnost Sharp představuje dvě nové řady LCD televizí s plným LED posvícením. Ve svých nových AQUOS LE700E a LE600E použila bíle plné LED podsvícení a dosahuje tak ještě jasnějších a živějších barev a dynamického kontrastního poměru pro zvýraznění černé barvy.

Trh s LCD televizemi stále pokračuje v růstu. Očekáváme celosvětový prodej 127 miliónů LCD televizí ke konci roku 2009, což odpovídá růstu 22 procent za rok, říká v tiskové zprávě Hiroshi Sasaoka, CEO společnosti Sharp Electronics Europe. LCD televize s technologií LED podsvícení už tvoří významné procento s 3,67 milióny prodaných kusů. Výhody nové technologie hovoří samy za sebe a významně vylepšená kvalitu obrazu a zvýšená energetickou účinnost vedou Sharp k prohlášení, že toto je LCD televize budoucnosti a že má velký potenciál na evropském trhu, dodává.

Content tip EARLY

Unikátní prvkem ovládání je tlačítko Eco-control na dálkovém ovladači, které umožňuje uživatelům změnit spotřebu energie jejich televize.V režimu OFF snižuje přijímač spotřebu energie na faktickou nulu. Televize jsou vyrobeny z menšího množství materiálů, neobsahují žádné olovo a jsou proto velmi vhodné pro recyklaci. Z těchto důvodů požádal Sharp o ekologickou známku „Eco-label“ pro tyto televize u Evropské komise.

Řady LE600E a LE700E budou k dostání v obchodech od srpna 2009. Ceny sedmi nových modelů LCD televizí AQUOS ještě nebyly stanoveny.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).