Hlavní navigace

Sidecar přináší koncept Airbnb pro vaše auto

27. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sidecar je nová služba (a samozřejmě hlavně mobilní aplikace), s jejíž pomocí můžete nabídnout vaše auto dalším lidem. Podobně jako pomocí známé služby Airbnb můžete nabídnout své bydlení někomu, kdo se chce na omezenou dobu levně a snadno ubytovat. Sidecar vám umožní obsadit volná místa v okamžiku kdy někam jedete, případně najít volná místa u někoho, kdo zrovna jede tím vaším směrem. A samozřejmě, také na tom případně (alespoň trochu) vydělat. Nic ale nebráni tomu, abyste čas od času tuto…

Sidecar je nová služba (a samozřejmě hlavně mobilní aplikace), s jejíž pomocí můžete nabídnout vaše auto dalším lidem. Podobně jako pomocí známé služby Airbnb můžete nabídnout své bydlení někomu, kdo se chce na omezenou dobu levně a snadno ubytovat. Sidecar vám umožní obsadit volná místa v okamžiku kdy někam jedete, případně najít volná místa u někoho, kdo zrovna jede tím vaším směrem. A samozřejmě, také na tom případně (alespoň trochu) vydělat. Nic ale nebráni tomu, abyste čas od času tuto „službu“ využívali (se svým autem) aktivně.

Sidecar nejenom umožňuje nabízet a hledat, ale pomáhá i s placením. V okamžiku svezení se dostane pasažér od Sidecar navrhnout výši „daru“ a s pomocí aplikace a kreditní karty mohou částku rovnou zaplatit. Bez nutnosti platit hotovostí, spropitného či jakýchkoli dalších komplikaci. Sidecar si z čátky ponechá 20% a zbytek odvede řidiči.

Sidecar bylo spuštěno v San Franciscu a nabízí možnost podstatně levnější přepravy. Wired v Sidecar Brings the Airbnb Approach to Your Car uvádí 64 dolarů za cestu ze San Francisca do Palo Alto. Za stejnou cestu s pomocí taxi byste zaplatili více než 100 dolarů.  

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.