Hlavní navigace

Signál čtvrtého slovenského multiplexu ze Žiliny zlepší pokrytí směrem do Česka

24. 4. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ MAPA – Jde ale spíše o technologickou perličku, protože programy v této zemské síti jsou kódovány a přijímací zařízení pro sledování služby jsou oficiálně dostupné pouze na Slovensku.

Výrazné zlepšení signálu mohou očekávat diváci na Moravě a ve Slezsku, kteří by se pokoušeli o příjem slovenského multiplexu 4 z vysílače Žilina – Zástranie. Ten se přesune od 30. dubna na známější stanoviště Žilina – Krížava. Předpokládané pokrytí signálem najdete na aktualizovaných webových stránkách operátora Towercom. Zlepšení pokrytí signálu směrem do České republiky předpokládá i tiskový mluvčí firmy Michal Šuran, který na plánovanou změnu redakci serveru DigiZone.cz upozornil.

ICTZ23

Předpokládané mapa pokrytí signálem multiplexu 4 z vysílače Žilina - Krížava. Obrázek neobsahuje přeshraniční překryv. Mapu lze zvětšit.
Autor: Towercom

Předpokládané mapa pokrytí signálem multiplexu 4 z vysílače Žilina – Krížava. Obrázek neobsahuje přeshraniční překryv. Mapu lze zvětšit.

ČTĚTE TAKÉ: Další dobrá zpráva pro diváky na Moravě: Navýšení výkonu vysílače Žilina

Zlepšení pokrytí signálem multiplexu 4 ze Žiliny je ale pro čtenáře našeho webu na území Moravy a Slezska spíše technologickou perličkou. Operátor sítě, společnost Towerhome, která je dceřinou firmou Towercomu, signál kóduje a moduly a přijímače pro službu Plustelka se oficiálně dodávají pouze na území našich východních sousedů. V multiplexu 4 jsou dostupné v základní nabídce (bez poplatků) stanice ČT 1, ČT 2 a TV Lux, zpoplatnění jsou pak kanály z rodin Eurosport, Viasat, Viacom, Spice a Film+.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.