Hlavní navigace

Signál rádio spustilo nový vysílač v Brně, původně ho měla využít Orchidej

18. 9. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stanice bude vysílat pro Brno výkonem 1 kW z areálu hotelu Myslivna, polarizace antény je vertikální. Radio United chystalo původně pro jižní Moravu projekt dechovkového Rádia Orchidej.

Rozhlasová skupina Radio United Broadcasting, do níž patří například alternativní Rádio 1 nebo rockové Radio Beat, expandovala se svým nejnovějším projektem „pohodového českého rádia“ Signál do jihomoravské metropole. Vysílání tu stanice spustila pravděpodobně ve středu. O spuštění nového kmitočtu zatím provozovatel Signál Rádia na Facebooku ani svém webu neinformoval, na jeho oficiálním portálu už je ovšem kmitočet 98,1 MHz uveden mezi dalšími frekvencemi. Signál v minulosti pohltil částečně dnes již neexistující Rádio Hey! a také středočeskou Jizeru.

cif-tip-téma-foto

K TÉMATU: Dechovková Orchidej nakonec neodstartuje, v Brně bude vysílat Signál Rádio

Signál Rádio bude vysílat pro Brno výkonem 1 kW z areálu hotelu Myslivna, polarizace antény je vertikální. Radio United chystalo původně pro jižní Moravu projekt dechovkového Rádia Orchidej, ale později tuto myšlenku zavrhlo. Kmitočet této stanice nakonec připadl právě Signál Rádiu. Co se Brna týká, není to poslední expanze, která na posluchače v následujících měsících čeká. Na jih Moravy by mělo z Prahy expandovat také taneční Dance Rádio konkurenční rozhlasové skupiny Lagardère Active Česká republika. Ta mimo jiné provozuje i stanice Evropa 2, Frekvence 1 a Zet.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.