Hlavní navigace

SIMfi promění libovolný mobil ve WiFi hotspot

23. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společným dílem společností Sagem Orga a Telefónica je nová SIM karta pro běžné mobilní telefony, která má vestavěnou podporu WiFi. Tvůrci jí říkají SIMfi a má v dohledné době výrazně usnadnit využití mobilní konektivity. SIMfi neslouží k tomu, aby mobil měl přístup na Internet přes dostupnou bezdrátovou síť. Vytváří však z mobilu hotspot, k němuž se přes WiFi mohou připojit ostatní zařízení jako jsou třeba notebooky a netbooky. Tato zařízení se pak mohou připojit přes mobil do moderních…

Společným dílem společností Sagem Orga a Telefónica je nová SIM karta pro běžné mobilní telefony, která má vestavěnou podporu WiFi. Tvůrci jí říkají SIMfi a má v dohledné době výrazně usnadnit využití mobilní konektivity. SIMfi neslouží k tomu, aby mobil měl přístup na Internet přes dostupnou bezdrátovou síť. Vytváří však z mobilu hotspot, k němuž se přes WiFi mohou připojit ostatní zařízení jako jsou třeba notebooky a netbooky. Tato zařízení se pak mohou připojit přes mobil do moderních mobilních sítí třetí generace a využívat jejich vysokorychlostní datové služby.

SIMfi má dle tvůrců výrazně usnadnit využití 3G konektivity v tom smyslu, že nebude třeba žádný samostatný modem a uživatelé nebudou potřebovat ani kabely či další příslušenství. Rovněž se nebudou muset obtěžovat s nějakým ovládacím programem a jeho nastavováním. Mobil se SIMfi se bude jevit jako klasický přístupový bod v dosahu. WiFi dnes proniká opravdu všude. K dispozici je třeba SD karta, která posílá uložené fotky z fotoaparátu přes Internet do vzdáleného úložiště. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).