Hlavní navigace

Síň eBay vyhrála soud s L'Orealem ohledně padělků značkového zboží

25. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Internetová aukční síň eBay dlouhodobě čelí kritice a žalobám výrobců luxusního zboží od parfémů přes šperky po hodinky. Prý dostatečně aktivně nebojuje s prodejem padělků na svých stránkách. Jednou z nespokojených firem, která se s aukční síní eBay soudí, je kosmetický kolos L'Oreal. Obě strany spolu vedly několik soudních pří v různých zemích. Provozovatelé zřejmě nejznámějšího aukčního serveru naposledy uspěli u soudu ve Velké Británii a o týden dříve i ve Francii. Tohle je důležité…

Internetová aukční síň eBay dlouhodobě čelí kritice a žalobám výrobců luxusního zboží od parfémů přes šperky po hodinky. Prý dostatečně aktivně nebojuje s prodejem padělků na svých stránkách. Jednou z nespokojených firem, která se s aukční síní eBay soudí, je kosmetický kolos L'Oreal. Obě strany spolu vedly několik soudních pří v různých zemích. Provozovatelé zřejmě nejznámějšího aukčního serveru naposledy uspěli u soudu ve Velké Británii a o týden dříve i ve Francii. Tohle je důležité rozhodnutí, protože spotřebitelé budou moci pokračovat v nákupu pravých výrobků za konkurenceschopné ceny na eBay, okomentoval vítěznou bitvu u britského soudu Richard Ambrose z eBay.

ebf - tip do článku - debata

Zároveň však našel i smířlivá slova pro žalující stranu. Po právních vítězstvích společnosti eBay v Británii, USA, Francii a Belgii znovu zdůrazňujeme, že je nutná spolupráce a dialog, nikoli soudní pře. Jen společnou snahou se můžeme zaměřit na problémy, které znepokojují eBay, vlastníky práv a spotřebitele, uvedl Richard Ambrose po vítězství nad firmou L'Oreal, která vlastní značky jako je Lancome a Yves Saint Laurent Beaute.

Kritici obviňují eBay z toho, že nad prodejem padělků přivírá oči a to kvůli poplatkům, které inkasuje za úspěšné aukce. Zástupci eBay se však hájí. V minulosti se nechali slyšet, že je více v jejich zájmu mít uživatele spokojené s dobrým nákupem, než inkasovat poplatky z prodeje padělaného zboží. Proti tomu prý bojují analýzou chování jednotlivých uživatelů, kdy hledají podvodníky. Loni společnost eBay uspěla v právní bitvě s firmou Tiffany, ale naopak prohrála spor s LVMH a podle francouzského soudu měla platit nemalé odškodné. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).