Hlavní navigace

"Siri for Android" v Android Market dlouho nevydržela

31. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Siri for Android zlákala několik tisíc důvěřivých uživatelů, pravděpodobně věřících, že Siri z iPhone byla portována do prostředí Androidu. Aktuálně už tuto poněkud podvodnou aplikaci nenajdete, Google ji zrušil – v Marketu se objevila ve středu. Ani trochu nepřekvapí, že autor této aplikace vystupuje pod jménem “Official App”, tak málo totiž stačí k tomu, aby zvýšil „důvěru“ v nabízené produkty. Jedním z dalších podobných příklad byla i “official” Pinterest aplikace (Google ji také smazal).

 Siri for Android zlákala několik tisíc důvěřivých uživatelů, pravděpodobně věřících, že Siri z iPhone byla portována do prostředí Androidu. Aktuálně už tuto poněkud podvodnou aplikaci nenajdete, Google ji zrušil – v Marketu se objevila ve středu.

Ani trochu nepřekvapí, že autor této aplikace vystupuje pod jménem “Official App”, tak málo totiž stačí k tomu, aby zvýšil „důvěru“ v nabízené produkty. Jedním z dalších podobných příklad byla i “official” Pinterest aplikace (Google ji také smazal).

Vývojář se jménem „Official App“ samozřejmě „Siri“ pro Android neportoval, šlo pouze o spouštěč, který spustil „Google Voice Action“ a v popisu aplikace to bylo uvedeno. Pravděpodobně tak ani nešlo o škodlivou aplikaci, jak je tomu v řadě jiných příkladů. Android Market obsahuje běžně pirátské kopie populárních aplikací pro Android s „přidanou hodnotou“ v podobě malware.

Zdroj: “Official” Siri app hits the Android Market, highlights Google’s market­place issues

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.