Hlavní navigace

Skládací telefon od Googlu dostane první stovka testerů zadarmo

3. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Projekt Ara sice ještě není dokončený tak, aby se daly mobily používat, ale přesto už Google vysílá do světa PR signály, aby se na něj nezapomnělo.

Devadesát tisíc lidí se přihlásilo od loňského října na stránkách projektu jako dobrovolní betatesteři. Google už vybral stovku nejaktivnějších pionýrů nového konceptu (vypadá to, že z ČR mezi nimi nikdo není) a poskytne jim telefon zadarmo. 

Podle prohlášení firmy se bude modulární telefon během dalších osmi měsíců zdokonalovat a dá se odhadovat, že by se na světě mohla první ostřejší verze objevit někdy kolem března příštího roku. Začínat se bude samozřejmě od Spojených států. Motorola, potažmo Google, na projektu pracuje už třetím rokem. 

Princip modulárního smartphonu je jednoduchý: majitel si bude moc poskládat telefon podle svých potřeb. Jednotlivé funkce – jako GPS modul, fotoaparát nebo třeba záložní baterii, by měly být dostupné v e-shopech. Takové Lego. 

MMF24

Regina Dugan, šéfka divize ATAP (Advanced Technology and Projects) tvrdí, že by Google mohl otevřít i specializované prodejny, kde by si mohli majitelé telefonu své mobilní skládačky vylepšit. Základní cena by se mohla podle prvních optimistických odhadů pohybovat kolem padesáti dolarů. 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).