Hlavní navigace

Skokanem roku 2015 v českém hledání Googlu byly ceny akcií ČEZu

16. 12. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Evan Lorne / Shutterstock.com
Google zveřejnil žebříček výrazů, které za uplynulý rok nejvíce poskočily ve vyhledávání. Ivetu Bartošovou a Pixwords vystřídaly akcie ČEZu a Agario.

Žebříčkům trendových výrazů obvykle vévodí velké události, celebrity nebo hry. V českém vyhledávání Googlu ale letos byl největším skokanem roku výraz „akcie čez aktuálně“. Druhá skončila onlinovka „agario“ a teprve třetí je „ms hokej 2015“.

Trendové výrazy ve Vyhledávači Google za rok 2015 

 1. akcie čez aktuálně
 2. agario
 3. ms hokej 2015
 4. pixwords
 5. 50 odstínů šedi
 6. výměna manželek
 7. velikonoce 2015
 8. windows 10
 9. eurojackpot
 10. zatmění slunce 

Pokud se podíváte na detaily, zjistíte, že zájem o akcie ČEZu ve vyhledávání Googlu začal růst někdy koncem května a špička zájmu se datuje na začátek září (graf neukazuje absolutní počty hledání, ale změnu trendu ve vztahu k nejvyššímu bodu grafu).


Autor: Google Trends

Při porovnání českých trendů s těmi globálními najdete shodu jen u výrazu „Agar.io“, který v globálních skokanech skončil na třetím místě. První je basketbalová a televizní hvězda Lamar Odom a na druhém místě se umístil francouzský časopis „Charlie Hebdo“.

Google samozřejmě zveřejňuje i další zábavné žebříčky – například Nejhledanější výrazy s „2015“ (v Česku vítězí „zatmění slunce 2015“, v závěsu s „hokej 2015“ a „superstar 2015“), Největší skokani se spojením „co je“ (na vrcholu je „co je Instagram“, za ním „co je brzlík“ a „co je iluminát“) nebo Největší skokani se slovem „proč“(první trojku tvoří „proč jsou v sýru díry“, „proč nejdou posílat sms“ a „proč nehraje jágr“).

BRAND

Pro srovnání – v roce 2014 vypadala první trojka v Česku takto: „pixwords“, „iveta bartošová“ a „sochi 2014“.

Největší skokani za rok 2014

 1. pixwords
 2. iveta bartošová
 3. sochi 2014
 4. robin williams
 5. ct sport
 6. flappy bird
 7. jennifer lawrence
 8. nova plus
 9. wimbledon 2014
 10. calzedonia

Pokud vás podobné žebříčky baví, najdete je na stránce Google Trends. Český Seznam pak své vyhledávací trendy zveřejňuje na stránce Skokani. seznam.cz.

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).