Hlavní navigace

Skokanem roku jsou podle Googlu letos VyVolení, Prima ovládla i kategorii pořadů

10. 12. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

DOKUMENT UVNITŘ – Mezi deset nejúspěšnějších pořadů se dostalo také „netelevizní“ Peklo na talíři, které se pravidelně objevuje na internetovém kanálu Stream.cz.

Českou televizní jedničkou je podle internetového vyhledávače Google letos mediální skupina Prima. Vyplývá to ze statistik americké společnosti, které její lokální pobočka zveřejnila včera. Největším skokanem letošního roku se ve vyhledávání stala reality show VyVolení, kdežto například pěvecká SuperStar od Novy skončila na místě desátém. Na vítězství VyVolených se bezesporu podílelo silné doplnění TV obsahu digitálním, díky kterému se příznivci show bavili různými možnostmi sledování a zapojení se do příběhů z vily, domnívá se Google. Na deváté pozici v kategorii „Skokani na Googlu“ se stala stanice ČT Sport.

ROZHOVOR: Obchodní ředitel Primy Michal Beran: VyVolení nenaplnili naše očekávání, je to pro nás poučení

VyVolení se stali nejen největším skokanem, ale také nejhledanějším českým televizním pořadem. Prima ovládla i další dvě příčky žebříčku. Na druhém místě se umístilo Prostřeno, které stanice vysílá každý všední den od 18 hodin. Na třetí pozici pak figuruje Show Jana Krause. I tu Prima vytěžuje na internetu. Na server YouTube dává například speciální materiály s jejími hosty, které se nevešly do vysílání. Čtvrtou pozici obsadil retro seriál České televize Vyprávěj, jehož natáčení v letošním roce skončilo. Pátá je opět Prima se svou show Partička a teprve na šestém místě najdeme Novu s pěveckou SuperStar.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Finále VyVolených vidělo 651 tisíc diváků, vítězem pátku závěrečný díl Sanitky 2

ICTZ23

Z formátů televize Nova se ještě dostal do TOP 10 nejhledanějších českých pořadů seriál Ulice (osmá pozice). Za úspěch může považovat úspěchy ve vyhledávání také konkurenční Seznam. V tomto žebříčku se totiž objevila i jeho kulinářská show Peklo na talíři, a to na sedmé pozici. Tento pořad vysílá internetová televize Stream.cz. Na deváté pozici skončili Kluci v akci, další kulinářský pořad, tentokrát z dílny České televize. Desítku nejúspěšnějších českých pořadů podle vyhledávače Google uzavírá opět televize Prima, a to se s svým nejsledovanějším seriálem, rodinnou ságou Cesty domů režírovanou Jiřím Adamcem.

13.12.9._TZ Výroční český Zeitgeist 2013 (1) by Lukáš Lucky Polák

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.