Hlavní navigace

Školní sešit.cz spouští globální projekt mySchoolNotebook.com

16. 11. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Školní sešit plní svůj slib a spouští globální anglickojazyčnou verzi svého webu.

Po vstupu švýcarského investora ohlásil český projekt Školní sešit.cz záměr expandovat na zahraniční trhy s vylepšenou anglickou verzí sama sebe. A dnes se tak stalo, byl spuštěn myScho­olNotebook.com. Mimo jiné společnost mySchoolNotebook s.r.o. vybudovala zastoupení v Chicagu.

Elektronický sešit mySchoolNotebo­ok.com umožňuje studentům vytvářet, ukládat, číst a sdílet své školní poznámky na jednom místě online. Stačí se jen přihlásit přes účet na Facebooku. 

mySchoolNotebo­ok.com nově nabízí svým uživatelům dvě verze – free a premium. 

FREE umožňuje uživateli založení jednoho sešitu, který má nekonečný počet podtémat a kapitol, a jeho sdílení s přáteli. Tato verze sama o sobě poskytuje uživateli všechen komfort ukládání zápisků online – nejsou třeba hromady těžkých, neekologických papírových sešitů, dostupnost vždy a všude, zápisky půjčené od spolužáků jedním kliknutím.

Verze PREMIUM otvírá uživateli možnost založení neomezeného počtu školních sešitů, vytváření vlastních obrázků a tisk veškerých uložených dokumentů. Verze premium stojí dva dolary měsíčně, v české verzi 20 CZK. 

Jednou z nejdůležitějších vlastností nové verze je možnost psaní a prohlížení zápisů offline, což řeší problém mnoha studentů s užíváním elektronického sešitu ve školách, kde je přístup k internetu omezen. 

Další novinkou jsou aplikace pro iPhone a iPad. Uživatelům Androidu je nabízena mobilní verze webu, která je dostupná na adrese m.myschoolnote­book.com. Mobilní aplikace přináší veškeré funkce elektronického sešitu v kapesní formě. Zápisky jsou dostupné odkudkoli.  

“Na pozadí celého programu stojí novátorská a neosahaná technologie HTML5,” říká Jan Kuča, CTO společnosti.

KL23 hlasovani

Německá a španělská verze bude uvedena na trh v příštím roce.

Zdroj: TZ

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).