Hlavní navigace

Skupina Czechurity napadla web Unicredit bank, byl dočasně nedostupný

Autor: Czechurity
David Slížek

Tentokrát nešlo o DDoS útok, ale o průnik na webový server Unicredit bank. K napadení se přihlásila skupina Czechurity, která v prosinci hackla web CS Linku.

„Vítejte na nových stránkách. S lítostí musíme oznámit, že se nám veškeré vaše peníze někam ztratily.“ Obrázek s tímto nápisem podepsaným hackerskou skupinou Czechurity dnes přivítal klienty na webu Unicredit bank

Banka stránky záhy vrátila do původního stavu. „Vážení klienti, rádi bychom se Vám omluvili za krátkodobé omezení internetového bankovnictví. V současné době je již plně k dispozici. Děkujeme za pochopení,“ komentuje teď útok na svém webu.

Doplněno 17:35:Další podrobnosti k průniku na web zatím banka nezveřejnila. 

Mluvčí Unicredit bank Petr Plocek nám poslal toto stručné vyjádření: „Zaznamenali jsme v odpoledních hodinách sedmiminutový výpadek našich internetových stránek. Ostatní systémy včetně mobilního bankovnictví byly plně funkční. Další podrobnosti krátkodobého útoku jsou v šetření.“

CIF17_Rabaino_Lupa

Czechurity se svým kouskem pochlubili na účtu na Twitteru, kde zveřejnili mimo jiné screenshot hacknutého webu. Uvádějí také, že heslo administrátora bylo údajně Banka123, což – pokud je to pravda – nevypovídá moc lichotivě o úrovni zabezpečení webové aplikace.

Czechurity stáli za útokem na CS Link z prosince loňského roku. Na webu později zveřejnili také databázi se jmény, e-maily a dalšími informacemi o klientech. 

Našli jste v článku chybu?
13. 3. 2013 18:53
x (neregistrovaný)

Mno selhal ... vetsinou bych (specielne u banky) predpokladal, ze zabezpeceni prochazi nejakym aspon internim auditem a pak trebas to, ze politiky na hesla jsou nastaveny jaksi ... dost strikne.

Pribuzna v bance pracovala a jako zamestnanec pobocky si musela heslo menit co 14 dnu, pamatovalo si to 2 roky zpet a samo takovy to "aspon 12 znaku, maly velky, cisla, jiny znaky ..." a jeste jim chodily kontroly, jestli si to nelepej pod klavesnici/na monitor ...

Samo ze vsechny ty zensky to resily t…

12. 3. 2013 23:22
Yesname (neregistrovaný)

Tak tady je evidentní že selhal jednotlivec-pokud šéfu security nevadilo tak stupidní heslo, je na cestě aby šel.

Mimochodem vlastník je sice zahraniční ale je velká šance, že je celé oddělení firmení bezpečnosti české pobočky ryze české, a o budgetu raději drž klapačku, víš o tom úplný h..o.