Hlavní navigace

Skylink opět budil emoce, přebily ho ale Nova a Nova Cinema

4. 1. 2014
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Nebýt finálního rozhodnutí, kde zůstanou po 31. prosinci 2013 v pozemním vysílání Nova s Novou Cinemou, bylo by jasnou událostí číslo 1 další přelaďování u Skylinku.

Nova a Nova Cinema zůstanou i nadále v multiplexu 2

Dva nejsledovanější televizní kanály skupiny Nova, televize Nova a filmová Nova Cinema, budou dalších pět let vysílat v celoplošném pozemním multiplexu 2 Českých Radiokomunikací. Prostřednictvím oficiální tiskové zprávy to ve čtvrtek oznámil sám operátor sítě. Podle něj je nová dohoda „smlouvou o strategické spolupráci se skupinou Nova“. Kromě šíření televizního signálu v DVB-T se totiž týká i zajišťování infrastrukturní podpory online služeb (OTT). Do poslední chvíle přitom nebylo jasné, zda Nova Cinema nakonec nevyužije nabídku konkurenčního multiplexu 4, který provozuje společnost Digital Broadcasting Radima Pařízka.

„Jsem potěšen, že nám vedení skupiny Nova dalo opět důvěru a nejsledovanější televizní kanál zůstává v našem prémiovém multiplexu. Vážím si tohoto rozhodnutí a vnímám ho jako silný závazek udržet a zvyšovat kvalitu našich služeb. Rozšíření naší vzájemné spolupráce o podporu provozu online služeb je příkladem, jakým způsobem dokážeme naše klienty obsloužit a co všechno jim umíme nabídnout,“ prohlásil generální ředitel Českých Radiokomunikací Michal Čupa. Nová smlouva se skupinou Nova je platná do roku 2019.

Jan Potůček: Nova i Nova Cinema se upsaly na dalších pět let multiplexu 2 Českých Radiokomunikací

„Čekali jsme několik let. Sám jsem si už připadal neseriózně, ale nemohli jsme najít model, aby nám to ekonomicky vycházelo,“ říká o roky odkládaném startu televize Pohoda Radim Pařízek.
Autor: pro DigiZone.cz Ivana Dvorská

Radimu Pařízkovi se Novu s Novou Cinemou získat pro multiplex 4 nepodařilo. Druhý kanál je přesto v této síti stále šířen.

Satelitní služba Skylink připravuje další přelaďování

Satelitní služby Skylink a CS Link, jejichž provozovatelem je lucemburská skupina M7, chystají pro své zákazníky přelaďování některých programů. Tento krok bude také spojen se změnami v programové nabídce. Firma o tom informovala prostřednictvím své partnerské sekce. Operace proběhne ve dvou krocích – první je stanoven na dobu v noci z 3. na 4. února, druhý pak z 24. na 25. února. Pravděpodobně nejvíce pozitivní změnou na tomto přelaďování bude zařazení kanálu Sport 2 v HD kvalitě, který nahradí dosavadní SD verzi. Z nabídky bude taktéž vyřazen kanál HBO v klasickém rozlišení.

Některé programy, které byly doposud dostupné v normě MPEG-2, mohli je tedy přijímat i zákazníci se staršími boxy, přejdou do standardu MPEG-4. Pro jejich další sledování tedy bude nutné, aby měl divák přijímač nebo televizor pro příjem HD programů. Přelaďování se bude týkat ale pouze té části zákazníků, která nepoužívá certifikované boxy. Přijímače Skylink Ready vybavené funkcí Fast Scan zvládnou tuto operaci samy, respektive na popud operátorů. Na třech kmitočtech bude také provedena změna FEC (ochranné kódování digitálního signálu). Většina přijímačů ale tuto změnu zvládne bez nutnosti přelaďování.

Lukáš Polák: Skylink a CS Link budou v únoru přelaďovat. Chystá se Sport 2 HD, zmizí HBO v SD


Koláž vyrobil pro DigiZone.cz Čestmír Polák

Zákazníky obou operátorů čeká po delší době opět velké přelaďování.

Zahájení vysílání oznámila nová televize Regina

Český televizní trh se brzy rozroste o dalšího hráče. Na mediální scénu se chystá vstoupit nová stanice Regina, která bude určena divákům v cílové skupině 45+. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) jí udělila licenci na začátku listopadu loňského roku. Hned od počátku bude kanál dostupný prostřednictvím satelitu Astra 3B, a to v nekódované podobě, a také jako součást pozemní Regionální sítě 4 na území Prahy a středních Čech, jejímž provozovatelem je společnost Prague Digital TV. Obsadí programovou pozici pro kanálu Slovak Sport.TV. Zkušební vysílání na obou platformách začalo už ve čtvrtek 2. ledna.

Držitelem licence nové stanice je společnost Saavedramedia. Podle jednatele stanice Regina Jana Saavedry se má televize odlišovat od svých stávajících konkurentů tím, že nebude nabízet násilný, ale naopak harmonický obsah, kde diváci určitě nenajdou „vypíchané oči a jiné hrůzy“. Starším divákům chce být naopak pomocníkem. Má nabídnout například poradenské pořady, a to jak v oblasti zdravotnictví, tak i finanční sféry. Dle licence má jít o: „poradenství a vzdělávání zajímavou, zábavnou formou, životní styl, volnočasové aktivity, zábavu, talkshow.“

Lukáš Polák: V Praze a na satelitu Astra bude vysílat nová televize Regina, zaměří se na diváky 45+

Lukáš Polák: Nová česká televize Regina už testuje na satelitu a pražském DVB-T

Stručně

Čím více se blížil oficiální termín konce hudebního a lifestylového kanálu MTV, respektive jeho verze určené pro Českou republiku a Slovensko, tím více bylo patrné, že je tento krok absolutně neodvratný. Stanici nakonec vyřadil z nabídky také největší kabelový operátor u nás, společnost UPC Česká republika.

Lukáš Polák: Česko-slovenskou MTV už odpojila i kabelovka UPC, její web skončil

Své dny měla na konci roku spočítané nejen „federální“ verze lifestylového a hudebního kanálu MTV, který provozovala společnost CET 21, ale také slovenský kanál Fooor.

Lukáš Polák: Slovenský Fooor se loučí s diváky, někteří operátoři ho vyřadili předčasně

Významná událost proběhla na trhu placené televize v oblasti zábavy pro dospělé. Své vysílání ukončil hard erotický kanál Private Spice a diváci z České republikySlovenska i zbytku starého kontinentu se mohli seznámit se značkou Brazzers TV Europe.

Lukáš Polák: Značka luxusní tvrdé erotiky Brazzers vstupuje na trh placené televize nejen u nás

Chlapi mají rádi nejen technologie a rychlá auta, ale také odhalené slečny.
Autor: TV Nova

Milovníci luxusní tvrdé erotiky si na kanálu Brazzers TV Europe přijdou na své.

Servisní poplatek, který slouží především pro zajištění fungování zákaznické podpory satelitních služeb CS Link a Skylink, bude od února příštího roku vyšší. Nová cena bude 33 korun/měsíc, doposud to bylo 29 korun.

Lukáš Polák: Satelitní služby Skylink a CS Link zvýší od února o několik korun servisní poplatek

Pavel Krbec, který ještě donedávna patřil mezi klíčové postavy managementu televize Nova, působil tu jako ředitel internetu, nastupuje do mediálního koncernu Modern Times Group (MTG), kde bude rozvíjet internetové aktivity této společnosti v oblasti střední a východní Evropy.

Lukáš Polák: Pavel Krbec z Novy bude rozvíjet internetové aktivity polovičního majitele Primy MTG

MM AI

Silvestrovské Šlágr varieté sledovalo od 19:00 do půlnoci téměř čtvrt milionu diváků, za celý den televize dosáhla podílu 4,3 % na publiku starším 15 let.

Jan Potůček: Nečekaný úspěch Šlágr TV o Silvestru: porazila Novu Cinemu, Primu Cool i ČT 24

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je)?

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).