Hlavní navigace

Skylink představil ostrou verzi své IPTV služby, Cinemax druhý kanál a sportovní fanoušky čeká řada novinek

17. 9. 2016
Doba čtení: 9 minut

Sdílet

 Autor: archiv
TÝDENNÍ REVIZE – Náš recenzent si posvítil na novou IPTV službu od Skylinku, Nova přesunula Milionáře s Markem Vašutem na pozdější čas a Cinemax rozšiřuje pokrytí svého druhého kanálu.

Další Kulatý stůl DigiZone se bude věnovat 4K vysílání i přechodu na DVB-T2

Kulatý stůl serveru DigiZone věnovaný vysílání v Ultra HD rozlišení proběhne ve čtvrtek 22. září od 13 do 18 hodin v karlínské restauraci Danubio. Celá diskuse se bude skládat ze tří diskusních bloků, kompletní seznam řečníků, jejich profilů a diskusních témat najdete na webu konference. Součástí každé panelové diskuse bude samozřejmě i prostor na otázky účastníků, návštěvníků a hostů konference.

Diskuse o Ultra HD proběhne příští čtvrtek, panelisté přibývají 

Do panelu věnovanému obsahu ve 4K zasednou i zástupci Národního filmového archivu, který do Ultra HD převádí klasické české filmy, jako je Baron Prášil režiséra Karla Zemana, oblíbené Osudy dobrého vojáka Švejka, muzikál Starci na chmelu, sci-fi Ikarie XB 1 nebo nejnověji Čapkův Krakatit a Bílá nemoc.

Krakatit a Bílá nemoc digitálně restaurovány do 4K

Skylink představil ostrou verzí své IPTV služby

Společnost M7 Group, provozovatel satelitní platformy Skylink, dala od pondělí 12. září 2016 k dispozici ostrou verzi své aplikace Skylink Live TV umožňující sledovat televizní vysílání po internetu jak na chytrém telefonu a tabletu, tak ve webovém prohlížeči počítače. S vlastnostmi služby, včetně obsáhlých galerií, a to i z části VoD, tedy z on-line videotéky, kterou zajišťuje Banaxi, jsme vás už seznámili. Test ostré verze aplikace, kterou pro M7 Group vytvořila společnost Stream Group, Nizozemské království (tak je alespoň v aplikaci uvedena), chystáme.

Hustler TV CZ přes Wi-Fi. Je nutno zadat rodičovský PIN.

Skylink oficiálně spouští Live TV. Zkušební verzi dal ke stažení už koncem srpna 

Vašutův milionář mění vysílací čas i den

Nové díly pořadu Chcete být Milionářem? s Markem Vašutem v roli moderátora se budou vysílat ve středu po show MasterChef Česko ve 21:40. Souběžně se pořad vysílá také na stanici Nova International, která je určena pouze pro slovenské diváky. Naopak starší díly soutěže s Martinem Preissem můžete najít od pondělí do čtvrtka od 20:00 na stanici Telka, a to rovnou po dvou.

„Chcete být milionářem?“ Marek Vašut se bude nově ptát ve středu. A začne už dnes 

Proč u nových Samsungů nefunguje FilmBox Live?

V recenzi prvního televizoru pro sezónu 2016/17, Samsung UE49K6372SU, jsme si stěžovali na nefunkčnost aplikace FilmBox Live. Dovolila přihlášení, řádně ho registrovala, ale pokus o přehrání pořadu skončil opět na přihlašovací obrazovce. Ta je sice nyní přehlednější, ale jinak se v aplikaci prakticky nic nezměnilo. A hlavně zůstalo zachováno naprosto příšerné členění seriálů (spíše ne-členění), za které by se provozovatel VoD měl hluboce zastydět. Jednotlivé díly jsou totiž – namísto přehledného adresářového uspořádání – jednoduše nasypány na jednu hromadu, takže je tato kategorie ve videotéce v podstatě nepoužitelná.

FilmBox Live je u televizorů Samsung 2016 nefunkční. Zeptali jsme se proč 

O efektivním využití frekvenčního spektra se diskutovalo v polské Wroclavi

V polské Wroclawi se ve dnech 8. a 9. září uskutečnil seminář na téma frekvenční politiky a spektrálního inženýrství za účasti předních evropských odborníků a manažerů z této oblasti. Přednášeli odborníci z ITU, Evropského komunikačního byra, německého operátora a vládních agentur jednotlivých zemí. Záměrem workshopu bylo prezentovat, diskutovat a navrhovat řešení pro budoucí vysílání a mobilní sítě, doručování audio a video obsahu veřejnosti, stejně jako zvýraznění potenciálu budoucí politiky kmitočtového spektra a inženýrského potenciálu. Seminář pod heslem Perspektivy zemského vysílání a mobilních sítí se zabýval i vývojem technologií sdílení spektra a aplikací v širokopásmových sítích.


Autor: Jan Potůček

Martin Roztočil z Digital Broadcasting a moderátor jednoho z diskusních panelů Čeněk Pavelka z Českého metrologického institutu

Budoucnost televizního vysílání v zemích Visegrádské čtyřky

Nejnovější modely televizorů z letošního veletrhu IFA

Máme pro vás několik videí k novinkám představeným na nedávno skončeném berlínském veletrhu IFA 2016. Zhlédnout ale můžete i unikátní OLED tunel. Řada informací však k novinkám stále chybí. Jde zejména o nějaké bližší parametry k představenému prototypu druhého OLED televizoru Panasonic či o podrobnosti k Philips OLED 901F, což bude nepochybně jediný OLED televizor s osvětlením pozadí Ambilight, který bude na trhu (koncern Philips drží patent).


Dnes začíná veletrh IFA. Co přinášejí výrobci televizorů?

Kde všude se dá naladit druhý kanál Cinemaxu?

Od začátku září jsou ze Cinemaxu dva samostatné kanály. V některých platformách ale druhý program stále ještě chybí. Cinemax 2 chybí například v satelitní platformě Skylink. Na dotaz webu DigiZone, kdy dojde k rozšíření programové nabídky, poskytl obecnou reakci Jaromír Glisník, člen představenstva společnosti M7 Group, která provozuje satelitní platformu Skylink. Glisník uvedl, že když dojde k rozšíření programové nabídky, budeme o tom naše zákazníky včas informovat. Na facebookové stránce české a slovenské mutace kanálu Cinemax odpověděl na dotaz jednoho z diváků zástupce společnosti HBO Europe tak, že aktuálně probíhají se Skylinkem jednání.

Cinemax 2 by se mohl na Skylinku objevit v příštím roce 

Cinemax – od září dva odlišné kanály, Dvojka bude artová i premiérová

Slovenská Digi přidala pět nových programů

Slovenská satelitní platforma přidává do balíčku Maxi čtyři kanály se značkou FilmBox a jeden erotický. Od 14. září tak je těm, kteří u Digi Slovakia využívají balíček Maxi za 12,90 €, k dispozici navíc pět stanic od společnosti SPI International, a to za nezměněnou cenu. Jde o FilmBox, FilmBox Plus, FilmBox Family, FilmBox Extra HD a Eroxxx. Původně platforma plánovala jejich zařazení až od začátku letošního října.

Změna se týká i erotických stanic EroX

Digi Slovakia uspíšila zařazení stanic SPI International

Zákazníci Skylinku získají od Banaxi padesát filmů na měsíc zdarma

Videopůjčovna Banaxi prohlubuje spolupráci s lucemburskou společností M7 Group, která mimo jiné na českém a slovenském trhu provozuje satelitní platformu Skylink. V první fázi budou tituly přístupné prostřednictvím aplikace Skylink Live TV pro počítače, tablety a mobilní telefony, do níž je videopůjčovna implementována. Postupně budou také přibývat další distribuční kanály, jako například hybridní satelitní přijímače. Každý zákazník Skylinku dostane zdarma na jeden měsíc balíček padesáti filmů, který může dále využívat na základě měsíčního předplatného.

Knihovna Banaxi se objeví v hybridních satelitních přijímačích od Skylinku 

Jak vypadá plnokrevná OTT služba Swisscom TV Air Free?

Zatím jde sice o beta verzi a technologický demonstrátor, který je ale zcela funkční. Na stránky se dostanete odkudkoliv a můžete i vyzkoušet veškeré funkce, ale z důvodu autorských práv mimo území Švýcarska (ve výhledu je i Německo) si nepřehrajete žádný obsah, ani živé vysílání, ani vysílání zpětně. Vzhledem k projevenému zájmu o „velkou“ Swisscom TV 2.0 a publikovanému článku dostal náš spolupracovník možnost vyzkoušet fungování této bety včetně přístupu k vysílání.

Exkluzivní test nové OTT televize Swisscom TV Air Free 

O2 TV doplnilo programovou nabídku o čtyři nové kanály

IPTV služba od O2 nově přidala do své nabídky programy HBO 2 HD a HBO 3 HD, dále pak Cinemax HD a Cinemax 2 HD. Informaci potvrdila na facebookovém profilu O2 TV členka jejího týmu Sandra s tím, že HBO 2 v HD rozlišení najdou diváci na programové pozici číslo 322 a HBO 3 v HD pod číslem 323. HD variace Cinemaxu si pak zájemci budou moci naladit na 324. kanále a Cinemax 2 HD na pozici číslo 325.


Autor: HBO

O2 TV doplnilo zbylé kanály HBO ve vysokém rozlišení 

Technisat nabídne českému trhu vlastní DAB přijímače

Novinky se jmenují DigitRadio 20 (3510 Kč), DigitRadio 51 (1790 Kč) a DigitRadio 306 (2700 Kč). První dvě mají barevná provedení antracit a bílá, DigitRadio 306, resp. DigitRadio 306 IR, je v černé, správněji řečeno v černo-stříbrné. Zmiňuji se o tom v úvodu proto, že tentokráte mají být ke koupi všechny varianty. Každý přijímač je koncipován jinak, což je dobře vidět v galerii, nicméně až na DigitRadio 306 IR (internetový přijímač) jsou na tom co do tunerů stejně. Je tu tedy Digital Band III, DAB, DAB+ (174–240 MHz) a analogové FM (87,5–108 MHz).

Technisat DigitRadio 306, resp. DigitRadio 306 IR (internetový příjem).

Technisat připravuje pro český trh tři přijímače DAB 

Novinky pro sportovní fanoušky

HBO Europe uvolnilo ve své aplikaci HBO GO dokument FC Roma, a to volně bez registrace po dobu jednoho týdne. Rozhodnutí přichází po zrušení veřejné premiéry snímku, která se měla odehrát v úterý 13. září na stadionu Bohemians Praha 1905. Ta se však podle všeho neuskuteční z důvodu vážné bezpečnostní hrozby. V FC Roma se objevuje stejnojmenný děčínský tým okresního přeboru, který je složen převážně z romských hráčů. Dokumentární tragikomedii natočili Rozálie Kohoutová a Tomáš Bojar, který je také spoluautorem fotbalového snímku Dva nula z roku 2012. Na premiéru na MFF v Karlových Varech budou navazovat další veřejné projekce. Pražská premiéra se uskuteční v pátek 16. 9. v Containallu na Malé Straně. Příští týden bude navazovat veřejná projekce na fotbalovém stadionu Za Lužánkami v Brně.

HBO Europe uvede dokument FC Roma. K dispozici bude volně na HBO GO 

Všechny zápasy Světového poháru v ledním hokeji 2016 odvysílá Česká televize v přímém přenosu, vzhledem k šestihodinovému časovému posunu, který v Torontu panuje, budou vždy také reprízovány, a to následující den. Přímo z místa bude komentovat Robert Záruba společně s Martinem Hostákem. Začíná se dnes, tedy v sobotu 17. září, a končí opět v sobotu 1. října.

Obnovený Světový pohár v České televizi v přímém přenosu 

Kromě přenosů Sparty a Liberce z české hokejové extraligy, které budou k vidění od roku 2018, zakoupil O2 Sport vysílací práva na vybrané zápasy klubu Orli Znojmo hrajícího rakouskou EBEL ligu. Přímé přenosy odstartovaly v pátek 16. září, kdy se Znojmo utkalo v repríze loňského finále s mistrovským Salcburkem. Prvním utkáním sezony provedlo fanoušky komentátorské duo Jan Homolka a Richard Tesař.

O2 Sport nabídne přenosy ze zápasů znojemského hokejového klubu 

Krátce

Rada na svém 16. zasedání požádala Českou televizi o podání vysvětlení, na základě jakých důvodů a případných odborných posouzení označila epizodu pořadu Normálka nazvanou Nemrtvá podívaná vysílanou dne 15. srpna 2016 od 10:00 hodin na programu ČT :D piktogramem vyjadřujícím vhodnost pořadu pro děti starší osmi let, ač například systém Kijkwijzer klasifikuje druhou řadu daného seriálu, jejíž součástí dotyčná epizoda je, jako potenciálně ohrožující děti do 12 let, a to z důvodu zobrazovaného násilí.

RRTV – další řízení s CoopTV a potíže s pořadem Normálka na ČT :D 

Výzkumu Video na internetu společnosti Nielsen Admosphere se zúčastnilo 1207 respondentů z internetové populace starší patnácti let. V přehnaně stručné tiskové zprávě nic neříkající například o tom, co je to vlastně aktivní internetová populace starší 15 let, se praví: Obliba videoobsahu sledovaného on-line se však podstatně liší v závislosti na profilu konzumenta.

Česko – na jaká videa se vlastně jaká generace dívá 

Na začátku letošního roku zrealizovala společnost R2B2 první programatickou televizní kampaň formou banneru ve spodní části obrazovky. Do projektu se zapojila televize Óčko a agentura Adexpres. Nyní R2B2 představila pilotní kampaně obsahující programaticky zakoupenou videoreklamu v televizi. Jejich dopad opět testuje Adexpres, se kterým R2B2 dlouhodobě spolupracuje.

R2B2 vyvinulo další programatické reklamní formáty pro televizi

KL23 hlasovani

Personalizované znělky moderátorů nových pořadů navazují na nedávno představené novinky, jakými byl relaunch portálu Euro.cz nebo Příloha Praha, která je součástí tištěného vydání týdeníku. Nové pořady budou nasazeny vždy v pondělí, úterý a ve čtvrtek.

Týdeník Euro představil nové pořady své internetové Euro TV 

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).