Hlavní navigace

Skylink: Přenést 4K vysílání není problém. Místo deseti HD kanálů ale dostanete jeden v UHD

9. 4. 2016
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Skylink chystá VoD a chce ho mít v létě. O2 zase perlí se špičkovým přenosovým vozem. A blíží se další satelitní televize.

Jaromír Glisník: V roce 2017 bude většina kanálů se slušnou sledovaností vysílána v HD

Zástupce největší satelitní platformy na území České republiky, společnosti Skylink, kritizoval upřednostňování terestrického území už během státem řízeného přechodu z analogového na digitální vysílání před deseti lety. Kritice Jaromíra Glisníka tak neušel ani chystaný přechod z formátu DVB-T na modernější DVB-T2.

V rozhovoru předplatitelům Skylinku také slíbil, že do roku 2017 vstoupí naprostá většina nejsledovanějších kanálů do vysokého rozlišení a standardu MPEG-4.

Jan Brychta, Bohumil Herwig: Přechod na DVB-T2 je zbytečný, jde jen o budoucí kompenzace


Autor: DigiZone.cz

Elastic Media Production. Pod tímto názvem nabízí O2 služby nejmodernějšího přenosového vozu

„Elastic Media Production“ a malými písmeny doplněno „Powered by O2 Czech Republic“. Přesně tak vypadá současný stav a právě pod značkou „Elastic Media Production“ nabízí české O2 nejmodernější, nebo řekněme jeden z nejmodernějších přenosových vozů na kontinentu. Pracuje plně ve Full HD, i když má kamery, které po aktualizaci mohou fungovat dokonce i pro rozlišení Ultra HD (4K). „Aktualizace“ ale není z nejlevnějších, a když jsem se ptal Davida Petrova, manažera oddělení Media & Solutions, zda už Elastic Media Production měla nějaký požadavek na 4K přenos, bylo mi řečeno, že nikoli. Z následného povídání ale vyplynula zajímavá věc – pokud přijde, nejspíše to nebude ze sportovní oblasti, nýbrž z kulturní.

Řeč ale byla se dvěma průvodci, Davidem Petrovem a Antonínem Kotrabou, což je specialista provozu zákaznických řešení, především o současném stavu. Tedy kompletním řetězci schopném s extrémně vysokou kvalitou zpracovat a odbavit rozlišení Full HD a případně i včetně prostorového šestikanálového zvuku v Dolby Digital.

Bohumil Herwig: O2 ukázalo nejmodernější přenosový vůz v Evropě. Nebo minimálně u nás

Blíží se další satelitní televize. Kolik že jich vlastně budeme mít?

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) mimo jiné na svém 7. zasedání udělila licenci pro provozování „převzatého rozhlasového a televizního vysílání šířeného prostřednictvím družice“ společnosti Antik Telecom, resp. Tango Bohemia, s tím, že vysílání má být zcela, nebo převážně, směrováno na území České republiky.

Upřesněna je i programová nabídka, která mj. bude zahrnovat veřejnoprávní české televizní programy a české televizní programy s licencí jako AMC, Cinemax, Disney Channel, Fashion TV (Czech and Slovak), HBO, JOJ Cinema, Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Sport 2 a TV Barrandov. Dále pak, podle zprávy RRTV, půjde o zahraniční televizní programy typu 360 TuneBox, Auto Motor und Sport, Brava, Eurosport 1, FilmBox, FilmBox Family, National Geographic, Sport1, STV1 a STV2 a také erotické televizní programy, vše s časovým rozsahem vysílání 24 hodin denně.

Bohumil Herwig: Antik Telecom získal satelitní licenci pro Česko

Bohumil Herwig: Flix TV předběhl Antik Sat a odstartoval na počátku března

Čestmír Polák: Recenze přijímače pro službu Antik Sat


Autor: Čestmír Polák

Stručně

Skylink – Podle informací serveru DigiZone se největší tuzemská satelitní platforma domluvila na dodávkách služeb s videopůjčovnou Banaxi.

Bohumil Herwig: Skylink si jako partnera pro VoD vybral Banaxi

Voyo – Po několika týdnech bádání nad tím, proč má české Voyo v nabídce mezinárodní verzi stanice Nova International a nemá Markízu, je nyní jasno. I když trochu nečekaně.

Bohumil Herwig: Voyo zavádí stanici Markíza International

On-line videotéka Banaxi je u nás známa především ze spolupráce s obchodním řetězcem Tesco, pro který zajišťovala provoz videoslužby Clubcard Kino spuštěné v prosinci 2014. Zákaznická odezva však nesplnila vzájemná očekávání, takže službu po roce provozu společnosti ukončily. Banaxi jako taková samozřejmě jede dál.

Bohumil Herwig: Rozhovor – Radek Přikryl: Budoucností VoD je obsah všude, včetně aut. Tam míří Banaxi

Jedním z lákadel hybridní televize je její možná interaktivita. V souvislosti se sportovními programy se pak logicky nabízí možnost živého sázení, například v průběhu samotného zápasu.

Jan Brychta: Livebetting v hybridní televizi? Blízká budoucnost s nejasnými obrysy

Drazí sousedé končí – Oficiální zpráva říká následující: Od 11. dubna bude seriál Drazí sousedé nahrazen oblíbenými českými filmy. V pondělí 11. dubna se tak diváci TV Nova mohou od 20:20 těšit na komedii Zdeňka Trošky Babovřesky. O vysílání zbývajících dílů seriálu Drazí sousedé budeme včas informovat.

Bohumil Herwig: Nova stahuje seriál Drazí sousedé. Vystřídají ho filmy

Cloud23

Viasat History – Tuto neděli, tedy 10. dubna, začíná první z příběhů kolekce Epic, třídílná minisérie v podobě politického thrilleru 37 dní – Cesta k 1. světové válce.

Bohumil Herwig: Viasat History nabídne dramatizované příběhy zasazené do věrných reálií

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).