Hlavní navigace

Skylink se chystá na IPTV. Podívejte se, jak vypadá zkušební verze

9. 9. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: archiv
UVNITŘ GALERIE – Největší domácí satelitní operátor připravuje spuštění své Live TV. Digi TV ho sice předběhla, ale nejspíše to nebude o mnoho.

Jak jsme vás koncem minulého měsíce informovali, Skylink, resp. M7 Group SA jako provozovatel této satelitní platformy uvolnil ke stažení předběžnou verzi své aplikace pro IPTV/VoD. Jak vypadá zvnějšku, se může podívat každý, protože je ke stažení zcela volně, a to mj. na tržišti aplikací Google Play/Store.

Praktické vyzkoušení aplikace, která je dvojí – Skylink Live TV CZ a Skylink Live TV SK – však vyžaduje přístup, takže jsme o něj požádali a nyní vám můžeme ještě před finální verzí a oficiálním spuštěním (nejspíše polovina září) ukázat, jak vypadá uvnitř. Tedy jak vypadá zatím, což je zapotřebí zdůraznit. Níže najdete čtyři galerie, každou za jednu část menu, takže si obrázek můžete udělat sami.

K TÉMATU: Skylink přišel s aplikací pro IPTV/VoD. Je ke stažení na Google Play

Základní menu aplikace Skylink Live TV CZ.
Autor: Bohumil Herwig

Základní menu aplikace Skylink Live TV CZ.

A první dojmy? Aplikace se na mobilu LG Flex 2 chovala stabilně, při přerušení přehrávání (simulované vypnutí mobilu nebo regulérní ukončení přehrávání) a opětném spuštění nabízela pokračování od poslední pozice (funkce Zpětné zhlédnutí). K dispozici jsou už i informace o pořadech, byť některé pořady ještě nebyly do služby zavedeny celé.

Zajímavé bylo, že se po přihlášení a snaze něco přehrát objevilo hlášení na volbu tzv. Domovské sítě (mobil byl napojen přes Wi-Fi). Jak vidíte v galerii, „pro využití všech interaktivních funkcí musíte zadat vaši Domovskou síť“. A následují informace o tom, jak často ji můžete měnit (viz galerie níže).

Ve Skylink Live TV CZ jsou zatím zavedeny jen některé televizní stanice, mezi nimi i dvě erotické. K ochraně je použit tzv. rodičovský PIN.

Cloud23

Část VoD (Video on Demand – video na vyžádání) zajišťuje Banaxi a jsou tu dva balíčky – Banaxi Mini a Banaxi Go s tradičním rozdělením pořadů do kategorií. Videa, která jsem zkoušel, se už dala přehrát a jak můžete vidět v galerii, je tu i volba „Sledovat na TV“, byť ještě nepracovala.

Aplikace Skylink Live TV CZ po vás vyžaduje stejné údaje jako pro přihlášení do zákaznické zóny Skylinku. Měl by do ní mít tudíž přístup každý klient platformy s aktivním účtem.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).