Hlavní navigace

Skylink uvolní do konce června AMC a Sport 1 a ukončí prodej balíčku Mini

26. 5. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ CENÍK – Předplatitelé balíčků Mini a Smart od satelitní platformy Skylink se dočkají dvou nových programů, filmového AMC a sportovního Sport 1.

Od 26. května do 30. června zpřístupní Skylink programy AMC a Sport 1, které normálně spadají do balíčků Multi, Kombi, Multi HD, Komplet a Flexi 7, i v rámci volného vysílání. Sledovat je tak budou moci i zákazníci, kteří mají předplacený balíček Mini nebo Smart. Budou si tak moci vychutnat premiéru seriálu Preacher, jehož předlohou je stejnojmenný komiks z devadesátých let. Na kanálu AMC poběží od 30. května každé pondělí od 22 hodin s českým dabingem.

Diváky Sport 1 zase už tento víkend čekají diváky závody Formule 1 v Monte Carlu. Od 3. června pak čeká fanoušky fotbalu výroční Copa América Centenario – turnaj, který letos slaví sto let a uvítá kromě tradičních týmů Jižní Ameriky poprvé i zástupce Střední a Severní Ameriky.

Od 1. července se pak v nabídce Skylinku přestane objevovat programový balíček Mini a nebude možné si jej nově předplatit. Stávající zákazníci, kteří mají tento balíček předplacen, budou ke konci června bezplatně převedeni na vyšší balíček Smart, který nabízí navíc jedenáct programů.

Cloud23

Důvodem pro ukončení poskytování balíčku Mini je podle vyjádření Skylinku klesající zájem nových i stávajících zákazníků, kteří v drtivé většině nyní upřednostňují nový balíček Smart spuštěný od letošního březnu. Nový ceník platný od 1. července najdete na webu provozovatele.

K 1. červenci pak bude z balíčku Smart vyřazen sportovní program Nova Sport 1, který nadále zůstane pouze ve vyšších balíčcích. Ke stejnému dni bude balíček Smart, stejně jako balíčky Multi, Kombi, Multi HD, Komplet a Flexi 7, rozšířen o program AXN.

Parametry pro naladění programů AMC a Sport 1:

Parametr AMC Sport 1
Satelit Astra 23,5 °E Astra 23,5 °E
Kmitočet (MHz) 11 797 12 207
Polarizace Horizontální Vertikální
FEC 3/4 5/6
Symbolová rychlost (kS/s) 29 500 27 500
Norma DVB-S2/8PSK DVB-S2/8PSK
Pilot ON ON
Programy jsou vysílány v kompresním formátu MPEG-4, pro jejich příjem je tedy potřeba HD satelitní přijímač (nejlépe s certifikátem Skylink READY).

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).