Hlavní navigace

Skype 4.0 Beta 2 již nemusí být bumbrlíčkem

2. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Chystaný VoIP a IM klient Skype 4.0 pro Windows se dočkal uvolnění druhé betaverze. Hlavní, nikoliv však jedinou zapracovanou novinkou je staronový kompaktní režim. Tvůrci programu údajně zjistili, že někteří uživatelé mají problém s ovládáním více oken programu a tak se rozhodli ve čtvrté generaci klienta uživatelské prostředí zcela předělat. Výsledkem však bylo nepříliš kompaktní rozhraní představené letos v červnu v první betaverzi. Jenže hlavní okno programu se setkalo s obrovskou kritikou.…

Chystaný VoIP a IM klient Skype 4.0 pro Windows se dočkal uvolnění druhé betaverze. Hlavní, nikoliv však jedinou zapracovanou novinkou je staronový kompaktní režim. Tvůrci programu údajně zjistili, že někteří uživatelé mají problém s ovládáním více oken programu a tak se rozhodli ve čtvrté generaci klienta uživatelské prostředí zcela předělat. Výsledkem však bylo nepříliš kompaktní rozhraní představené letos v červnu v první betaverzi. Jenže hlavní okno programu se setkalo s obrovskou kritikou. Vývojáři přispěchali se slibem, že vytvoří pro uživatele preferující kompaktnější koncepci ovládacího rozhraní alternativní kompaktní mód.

BRAND

Slib nyní splnili a Skype 4.0 Beta 2 už nemusí být bumbrlíčkem, který při nižším rozlišení zabere podstatnou část prostoru na obrazovce. V do češtiny lokalizované verzi stačí v hlavním okně z nabídky Zobrazit zaškrtnout položku Úsporné zobrazení. Ale je otázkou, jestli tím budou kritici umlčeni. Třeba klávesnice pro vytočení telefonního čísla se i tak zobrazuje ve zbytečně velkém vlastním okně (dříve byla na jedné z karet v hlavním okně).

K dalším novinkám patří podpora přihlášení přes příkazovou řádku, podpora videa ve vysoké kvalitě pro Logitech Vision Pro, podpora MJPG webových kamer, přejmenování skupin kontaktů na kategorie kontaktů (aby se to prý uživatelům nepletlo se skupinovou komunikací) a tak dále. Viz oficiální release notes. (Skype.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).