Hlavní navigace

Skype 4.1 Beta: sdílení obrazovky a lepší práce s kontakty

29. 5. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V posledních měsících se sice hodně napsalo o budoucnosti služby Skype, ale vývoj klienta této oblíbené komunikační služby stále pokračuje. Důkazem je nově uvolněná betaverze klienta Skype 4.1 pro Windows. Bezesporu nejzajímavější novinkou je sdílení obrazovky mezi uživateli. Protistraně tak můžete přes Skype přenášet obraz dění na vaší obrazovce nebo v její vybrané části. Lze tak teoreticky pořádat prezentace nebo poskytovat služby různé technické podpory. Zde by mohla být velmi zajímavá…

V posledních měsících se sice hodně napsalo o budoucnosti služby Skype, ale vývoj klienta této oblíbené komunikační služby stále pokračuje. Důkazem je nově uvolněná betaverze klienta Skype 4.1 pro Windows. Bezesporu nejzajímavější novinkou je sdílení obrazovky mezi uživateli. Protistraně tak můžete přes Skype přenášet obraz dění na vaší obrazovce nebo v její vybrané části. Lze tak teoreticky pořádat prezentace nebo poskytovat služby různé technické podpory. Zde by mohla být velmi zajímavá součinnost se službou Skype Prime.

Tzv. sdílení obrazovky však není jedinou novinkou, kterou Skype 4.1 nabízí. Přibylo připomínání narozenin a vrátila se funkce pro zasílání kontaktů. Novinkou je pak také podpora importu kontaktů z adresářů služeb jako je Gmail, Windows Live Hotmail, Yahoo Mail nebo LinkedIn. S opravou chyb přišlo i zvýšení kvality přenášeného hlasu a videa. Zároveň byl prezentován záměr zaměřit se na zrakově postižené uživatele a uživatele, kteří nemohou používat myš. (Skype.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.