Hlavní navigace

Skype a Xbox 360? Nepravděpodobné spojení

16. 6. 2013
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Skype nepodporuje ani nejnovější model konzole Xbox 360. Jeho podpora pravděpodobně zůstane „tahákem“ nástupnické konzole Xbox One. V Česku se ale letos prodávat nebude.

Uživatelé herní konzole Xbox 360 se zřejmě aplikace Skype nedočkají. Již dříve se šířily spekulace, že si Microsoft ponechává Skype v záloze jako jeden z taháků nástupnické konzole. Nový Xbox One dle očekávání Skype podporovat bude (včetně konferenčních videohovorů v plném vysokém rozlišení). Skype bude možné používat i během hraní nebo sledování filmu. Webovou kameru zastoupí pohybový senzor Kinect druhé generace.


Zdroj: Microsoft

Nový Xbox One se má prodávat od listopadu 2013

Xbox One se na vybraných 21 trhů dostane letos v listopadu, ovšem českou předvánoční sezónu nestihne. „Prodeje v České republice budou spuštěny v průběhu příštího roku,“ řekl nám David Bárta z agentury AMI Communications, která na českém trhu obstarává marketingové aktivity spojené s herní konzolí Microsoftu. K dostupnosti služby Skype na konzoli Xbox 360 se nám dlouhodobě nedaří oficiální cestou získat žádné informace.

Microsoft čerstvě uvedl do prodeje poslední model konzole Xbox 360. Má jít o jakousi sladkou tečku za mnohaletým postupným vývojem. Skype však nepodporuje, což hovoří samo za sebe. Poslední významná softwarové aktualizace byly nachystána na druhou polovinu loňského roku. Pravděpodobně pro morální oživení konzole kvůli předvánoční sezóně. Přišla služba Xbox Music, funkce Xbox SmartGlass a aplikaci služby SkyDrive.


Zdroj: Microsoft

Microsoft uvedl na trh poslední model konzole Xbox 360.

Zajímavý je názor analytika pracujícího pro jednu z předních herních společností, který si nepřál být jmenován. Podle něj pravděpodobnost příchodu služby Skype na konzoli Xbox 360 výrazně snížily negativní ohlasy na Xbox One. „Skype je hodně vysoká karta, která se bude hodit. Trh není zase tak velký, takže  je třeba dost pádných argumentů pro majitele Xboxu 360. Ne aby si koupili novou konzoli, ale aby si koupili právě Xbox One.“ 

Ten není kritizován jen kvůli svému archaickému designu ve stylu elektroniky 80. let minulého století. Xbox One je navržen tak, že by neměl umožnit tradiční bazarový prodej a nákup her. Hry se totiž provážou s uživatelskými účty a konkrétním hardwarem. Objevují se i obavy o soukromí v souvislosti s faktem, že Xbox One nepůjde spustit bez připojeného senzoru Kinect a vyžadováno bude internetové připojení.

PlayStation 4 hry z druhé ruky bude a navíc Sony nasadilo cenu o sto euro nižší než Microsoft (399 euro oproti 499 euro). „To sice ano, ale Xbox One má v ceně Kinect. Sony dosud nevyvinulo nic, co by se mu mohlo rovnat.  Webkamera se bude prodávat zvlášť, nově bude zpoplatněné hraní online a rovněž nejde o žádný designový skvost. Hráčům dilema při výběru nové konzole nezávidím,“ uvedl náš zdroj, který se v herní branži pohybuje již přes dvacet let.


Zdroj: Sony

PlayStation 4 se má na trh podívat také ještě letos.

Tony Bates, který má Skype na starost i po jeho převzetí Microsoftem, sice loni slíbil, že letos přijde Skype pro Xbox, ovšem poněkud šalamounsky nehovořil o konkrétní generaci konzole. Jeho slib tedy fakticky bude splněn listopadovým uvedením konzole Xbox One podporující Skype. Naopak příslib podpory zasílání videozpráv je naplňován bez nějakých háčků. Viz například nedávno vydaný Skype 6.5 pro MS Windows.

Microsoft rovněž drží slovo a nestahuje Skype ze žádné konkurenční platformy, o čemž svědčí v posledních týdnech vydaný Skype 6.5 pro OS X od Applu či Skype 4.2 pro Linux. Nicméně někteří majitelé konzole Xbox 360 se cítí svým způsobem podvedeni, protože po ukončení provozu služby Microsoft (Live) Messenger lze přes komunikační službu Video Kinect videohovor navázat s podstatně menším okruhem uživatelů, aniž by se to odrazilo v ceně. 

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.