Hlavní navigace

Skype bude v některých nových televizorech a s podporou HD videa

6. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

VoIP služba Skype hodlá posunout hranice svých možností v oblasti videokomunikace. Betaverze klienta Skype 4.2 pro MS Windows přináší podporu přenosu 720p HD videa. S patřičnou webovou kamerou a dostatečně rychlým počítačem a připojením bude tedy možné realizovat hovory s videem až v rozlišení 1280×720 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Skype upozorňuje, že na očekávané výstavě CES 2010 uvidí veřejnost nové HD webové kamery od faceVsion a In Store Solutions optimalizované právě pro Skype. V…

VoIP služba Skype hodlá posunout hranice svých možností v oblasti videokomunikace. Betaverze klienta Skype 4.2 pro MS Windows přináší podporu přenosu 720p HD videa. S patřičnou webovou kamerou a dostatečně rychlým počítačem a připojením bude tedy možné realizovat hovory s videem až v rozlišení 1280×720 pixelů při 30 snímcích za sekundu. Skype upozorňuje, že na očekávané výstavě CES 2010 uvidí veřejnost nové HD webové kamery od faceVsion a In Store Solutions optimalizované právě pro Skype. V plánu je i certifikace vhodných webových kamer s podporou obrazu ve vysokém rozlišení.

Další zajímavou novinkou VoIP služby Skype je chystaná expanze na televizní obrazovky. Právě na CES 2010 prý LG a Panasonic představí nové HD televizory, ve kterých už bude podpora pro Skype vestavěna. V případě Panasonicu bude Skype součástí služby Viera Cast v produktové řadě pro rok 2010. LG pak má uvést 26 plazmových a LCD televizorů, kde Skype bude součástí NetCast Entertainment Access. Při zajištění internetové konketivity pak bude možné využívat všechny obvyklé služby včetně volání v rámci sítě Skype zdarma. I zde se počítá s podporou přenosu 720p HD videa. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).