Hlavní navigace

Skype koupil start-up GroupMe

22. 8. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 21971
Skype včera oznámil akvizici start-upu GroupMe, jehož aplikace umožňuje skupinové zasílání SMS zpráv, konferenční hovory, sdílení polohy či fotografií prostřednictvím mobilního telefonu.

Společnost Skype včera oznámila, že kupuje newyorský start-up GroupMe, který vznikl loni v dubnu.Hodnota transakce nebyla zveřejněna, spekuluje se ale o částce 85 milionů dolarů.

Jeho zakladatelé Jared Hecht a Steve Martocci získali na rozjezd projektu 850 tisíc dolarů. V listopadu 2010 vložil do GroupMe fond Khosla Ventures dalších 9 milionů dolarů. Ocenil tak celou firmu na částku přibližně 35 milionů dolarů

Aplikace GroupMe umožňuje skupinové zasílání SMS zpráv, konferenční hovory, sdílení polohy či fotografií.

GroupMe funguje tak, že si uživatel vytváří skupiny kontaktů. Každé skupině je následně přiděleno unikátní telefonní číslo z rozsahů používaných ve Spojených státech. 

V případě odeslání SMS nebo vytočení daného čísla je zpráva automaticky odeslána na všechny kontakty nebo jsou vytočena všechna telefonní čísla ve skupině a následně se uskuteční konferenční hovor.

Cloud23

Aplikace je k dispozici zdarma pro iPhone, Android, BlackBerry, nově i pro Windows Phone 7. Služba je dostupná ve více než 500 zemích, Česko však mezi nimi zatím chybí.

Zdroj: Skype

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).