Hlavní navigace

Skype odstranil některé smajlíky, urážely totiž uživatele

5. 5. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S některými smajlíky se už ve Skypu nesetkáte, nebyly totiž dostatečně politicky korektní – když to tedy řekneme politicky korektně.

TechCrunch vcelku trefně začíná titulek k článku, který upozorňuje na zmizelé smajlíky ze Skype výrazem WTF. Microsoft (kterému Skype už poměrně dost dlouho patří) totiž ze Skypu odstranil některé smajlíky, které prý urážely část uživatelů.

Což znamená, že už v něm nenajdete smajlík se vztyčeným prostředníkem (), ani animované smajlíky pro (wtf)(), (fubar)(), (hollest)() a řadu dalších.

Některé uživatele tato změna překvapila, takže ji dokonce nahlásili jako chybu (viz Emoticons Will not display with new version). Jiné ale prý dotyčné emotikony vyváděly z míry a urážely natolik, že se firma rozhodla je odstranit.

MM socky3

Zajímavé je, že například (mooning) nebo (puke) zjevně nikoho nepohoršují.

A v témže vlákně se dočtete také to, že prý Skype doplnil několik nových smajlíků. Kromě sady sponzorovaných emotikonů k filmu Captain America (captain), (bucky), (blackwidow), (nickfury) či (shielddeflect), je mezi nimi například vyměšující ovečka (sheep). Ta jistě nebude nikdo urážet.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.