Hlavní navigace

Skype odstranil některé smajlíky, urážely totiž uživatele

Daniel Dočekal

S některými smajlíky se už ve Skypu nesetkáte, nebyly totiž dostatečně politicky korektní – když to tedy řekneme politicky korektně.

TechCrunch vcelku trefně začíná titulek k článku, který upozorňuje na zmizelé smajlíky ze Skype výrazem WTF. Microsoft (kterému Skype už poměrně dost dlouho patří) totiž ze Skypu odstranil některé smajlíky, které prý urážely část uživatelů.

Což znamená, že už v něm nenajdete smajlík se vztyčeným prostředníkem (), ani animované smajlíky pro (wtf)(), (fubar)(), (hollest)() a řadu dalších.

Některé uživatele tato změna překvapila, takže ji dokonce nahlásili jako chybu (viz Emoticons Will not display with new version). Jiné ale prý dotyčné emotikony vyváděly z míry a urážely natolik, že se firma rozhodla je odstranit.

Zajímavé je, že například (mooning) nebo (puke) zjevně nikoho nepohoršují.

A v témže vlákně se dočtete také to, že prý Skype doplnil několik nových smajlíků. Kromě sady sponzorovaných emotikonů k filmu Captain America (captain), (bucky), (blackwidow), (nickfury) či (shielddeflect), je mezi nimi například vyměšující ovečka (sheep). Ta jistě nebude nikdo urážet.

Našli jste v článku chybu?
5. 5. 2014 13:53
Luk (neregistrovaný)

Tohle je klasická ukázka toho, jak fungují služby jako Skype, Google, Facebook atd. Uživatel není zákazník, nýbrž součást produktu. Rozčilovat se nad tím, že tam změnili to či ono, nemá smysl. Oni jsou režiséři, zatímco uživatel je pouhý ochotník, který hraje divadlo s těmi rekvizitami a kulisami, které mu režiséři připraví. Jedinou cestou, jak se toho zbavit, je tyto služby prostě nepoužívat.

5. 5. 2014 12:10
Alfkhoiuhoiuh (neregistrovaný)

ale zařídit aby zprávy chodily to ne. Od verze 4.7 pro android je to utrpení, neustále "doručuje se", kontakty se tváří jako off, no hrůza.