Hlavní navigace

Skype: smršť aktualizací přináší emoji pro Android, sloven­štinu pro iOS a další

4. 4. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Skype
Skype hlásí vylepšené chatování (Android), slovenskou lokalizaci (iOS), vyřešený problém s nastavením (Windows) a menší spotřebu paměti (OS X).

Skype se dočkal rychle za sebou hned několika aktualizací svého klienta pro osobní počítače i mobilní zařízení, takže se pojďme postupně podívat na novinky. Skype 5.3 pro Android má předělaný chat, jehož grafická podoba nyní více ladí s klienty pro ostatní hlavní platformy. Tvůrci aplikace připravili i další vylepšení.

Skype pro Android přináší vylepšený chat s emoji

Skype 5.3 pro Android zavádí podporu populárních tzv. emoji smajlíků, které doplňují ty stávající. Když přijatá či odeslaná zpráva obsahuje pouze smajlíka, zobrazí se nově jeho větší verze, než která je běžně vkládána vedle textu, aby měl v konverzaci větší váhu. U všech skupinových chatů lze nyní zobrazit a změnit avatary.

Po odhlášení již při opětovném přihlašování nejsou předem vyplněny žádné údaje, což zvyšuje bezpečnost a usnadňuje přepínání mezi účty. I po odhlášení si totiž dosud aplikace pamatovala uživatelské jméno z poslední relace, ale tato praxe se nyní mění. Nebylo však oznámeno, jestli se (ne)chystá plnohodnotná podpora více účtů.

Skype pro iOS se brzy dočká také slovenštiny

Skype 5.12 pro iOS (resp. iPhone & iPod Touch) je sice pouze malou aktualizací, která však otevírá dveře pro doplnění dalších jazykových lokalizací. Během nejbližších týdnů prý přibude podpora nejen slovenštiny, ale také estonštiny, hindštiny, chorvatštiny, indonéštiny, katalánštiny, maďarštiny, malajštiny, řečtiny, thajštiny a vietnamštiny.

BRAND23 Workshop

Skype pro Windows už lze zase nastavovat

Skype 7.2 pro Windows kromě jiného odstraňuje problém, který některým uživatelům bránil v přístupu například k nastavení aplikace včetně nastavení ochrany soukromí. Projevoval se zamrzáváním aplikace hlavně na počítačích s více zařízeními, které jsou zdrojem videa. Stačila kombinace webové kamery a televizního tuneru.

Skype pro Mac redukuje paměťové nároky

Skype 7.6 pro Mac (OS X) má zredukovat množství využívané operační paměti. Dále byl vyřešen problém se sdílením obrazovky, které se přerušilo po pozastavení a obnovení volání. V neposlední řadě se oproti předešlé verzi výrazně zvětšilo pole pro psaní zpráv, do kterého se tudíž vejde více řádků textu viditelných bez rolování.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).