Hlavní navigace

Skype pro Modern UI již umí zasílat soubory

16. 3. 2013
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Skype pro prostředí Modern UI známé z Windows 8 konečně podporuje zasílání souborů. Další často žádaná funkce, možnost přepínat mezi účty, je ale zřejmě v nedohlednu.

Nedávno vydaná nová verze 1.5 aplikace populární služby Skype pro prostředí Modern UI ve Windows 8, Windows RT a Windows Server 2012 přinesla jednu z funkcí, kterou uživatelé zvyklí na klasického desktopového klienta služby Skype v nové aplikaci pro Modern UI postrádali. Řeč je o posílání souborů mezi uživateli. 

Pro někoho možná překvapivě se do této disciplíny přímo nezapojuje cloudové úložiště SkyDrive, které patří mezi pilíře současného internetového portfolia Microsoftu a silně prorůstá jeho klíčovými produkty. Přesto zasílání souborů zůstává v režii služby Skype. Odeslat lze například pouze ty fotky nebo dokumenty, které jsou aktuálně k dispozici na pevném disku, respektive lokálně. 

Skype prozatím nepodporuje přímé zaslání souborů nebo sdílení souborů z úložiště SkyDrive. Autoři aplikace prý ale pracují na dalších vylepšeních, které již brzy mají uživatelé vidět v dalších uvolněných verzích. Nezdá se ale, že by mezi nimi měla být možnost odhlásit se a případně znovu přihlásit, ovšem pod jiným uživatelským účtem. 

Skype se chová podobně jako další aplikace Windows 8, například Lidé nebo Zprávy,“ řekl nám Tomáš Vocetka, ředitel divize klientských produktů Skype ČR. Pokud s nadsázkou použijeme zprofanovanou frázi, tak nejde o chybu, ale vlastnost. „Je možné zřídit několik účtů ve Windows 8 a propojit je s různými účty Skype,“ nabízí Tomáš Vocetka jedno z možných řešení.

Cloud23

Podle něj lze přepínání mezi účty v aplikaci Skype řešit také využíváním lokálního uživatelského účtu ve Windows 8. Nicméně Windows 8 uživatele maximálně stimulují, aby místo něj používal Microsoft Account, který je vyžadován pro přístup do Windows Store, což je jediné místo, odkud lze aplikaci Skype získat. Další možností je používat klasického desktopového klienta Skype for Windows, který odhlašování podporuje bez jakýchkoliv omezení. 

Jeho vývoj rozhodně nekončí. Jen letos již byly vydány tři minor verze. Lednový Skype 6.1 přinesl především podporu integrace do programů MS Outlook 2010 a MS Outlook 2013. Únorový Skype 6.2 nabídl uživatelům nový nástrojový panel, který soustředí klíčové funkce na jedno místo. Tento týden vydaný Skype 6.3 pak přinesl několik dílčích vylepšení zasílání souborů.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).