Hlavní navigace

Skype se zbavil některých problémů při používání ve více zařízeních

Jiří Macich ml.

Skype má nyní méně obtěžovat díky vyladěným textovým konverzacím i nové verzi dotykové aplikace pro Windows 8.1. Na čem konkrétně Microsoft zapracoval?

Microsoft hlásí, že konečně odstranil problémy s chatováním přes Skype, které pociťovali uživatelé používající službu na více zařízeních. Nyní by se již nemělo stávat, že stará příchozí zpráva přečtená na jednom zařízení bude na jiném zařízení třeba i s velkým časovým odstupem znovu doručována jako nová a dosud nepřečtená.

Bez problémů by také měla fungovat synchronizace historie chatu mezi zařízeními, takže například v chytrém mobilu by měla být dostupná dřívější textová konverzace realizovaná na počítači a samozřejmě naopak. Teď Microsoft pracuje na tom, aby se oznámení objevovala vždy jen na tom zařízení, se kterým uživatel právě pracuje.

Kromě těchto servisních úprav došlo i na menší změny v dotykové aplikaci služby Skype pro operační systém Windows 8.1. Přibylo nové tlačítko pro rychlé vytvoření nového kontaktu v adresáři. Prostor pro něj se našel vedle přepínače pro zobrazení veškerých kontaktů nebo jen těch, které jsou právě připojeny ke službě.

Content 2017 - tip Footshop

Možnost nechat si samostatně zobrazit jen kontakty, které jsou právě online, je nyní plošně dostupná. Dříve se potřebný přepínač objevoval jen tehdy, když uživatel měl v adresáři více než dvacet kontaktů. Šlo však o dlouhodobě kritizovanou vlastnost dotykové aplikace služby Skype, kterou tedy Microsoft nyní odstranil.

Další drobnou, ale logickou změnou je vypnutí zvukového upozornění na nově příchozí zprávu v právě otevřené a zobrazené textové konverzaci. V nastavení aplikace lze však zvukové upozornění opět aktivovat. Nový dotykový Skype 2.5 je dostupný pro Windows 8.1 a aktualizovaná Windows RT, nikoliv pro původní Windows 8 a Windows RT.

Našli jste v článku chybu?
20. 2. 2014 19:28
SIP (neregistrovaný)

Pěkná slohová práce tam, kde by se to dalo shrnout ve třech větách. :)

Srovnávat základní desku se Skype telefonem je úsměvné ... a pochybné.

Bohužel dnes se chrlí zařízení tak rychle, že se výrobci mnohdy neobtěžují s odstraňováním chyb. Místo toho se soustředí na vývoj další generace polofunkčních zařízení a to platí pro velkou většinu výrobců.

20. 2. 2014 20:36

To není o schopnosti něco vyřešit, ale o chuti.

V Mail.app (na Macu) se opožďují maily z Gmailu (protože Google má "vlastní implementaci" IMAP). Kontakty a kalendář v Outlooku 2011 nelze synchronizovat z iCloudem, protože Apple zrušil synchronizaci mezi microsoftím Outlookem a vlastními Kontakty a Kalendářem. U spousty předinstalovaných Microsoft Office 2013 do nedávna nešlo správně synchronozovat maily, kontakty a kalednáře ve službě Google Apps, protože Google nemohl rozlousknout jak obejít t…