Hlavní navigace

Vyhledavač letenek Skypicker získal investici desítek milionů korun

Marek Janouš

V letošním roce překročí tento brněnský startup obrat deseti milionů. To je však stále teprve začátek. Skypicker má smělý cíl stát se mezi vyhledavači nízkonákladových letenek světovou jedničkou.

Vyhledavač levných letenek Skypicker jsme představili loni v létě formou rozhovoru. Tehdy to byl teprve několik měsíců spuštěný projekt za prvních 450 tisíc od Jiřího Hlavenky.

Přístup Skypickeru — udělat vyhledávání především jednoduché a přehledné — se patrně vyplatil. Firma hlásí, že letos obratem překročí už deset milionů korun.

Dnes ohlásila zisk investice ve výši „desítek milionů“, a to od společnosti Touzimsky Airlines, s. r. o., která patří do skupiny Touzimsky Kapital. Investice se uskuteční formou navýšení základního kapitálu a akcionářské půjčky.

Podle údajů v obchodním rejstříku byl základní kapitál navýšen o pět milionů korun na 5 450 000 korun. Společnost Touzimky Airlines přitom získala pětinový podíl. Osm procent na firmě získal při té příležitosti vývojář Jan Liška.

EBF17

Investice má pomoci v expanzi. Skypicker si stanovil smělý cíl: „V příštím roce plánujeme zahájení prodeje letenek po celém světě a do dvou let se hodláme stát jedničkou na trhu prodeje nízkonákladových letů,“ prohlašuje zakladatel projektu Oliver Dlouhý.

Za Touzimsky Airlines k tomu dodává Jan Pekař: „Věříme, že k rozvoji projektu můžeme svým know‑how přispět i my, a očekáváme, že se Skypicker rychle stane ceněnou celosvětovou značkou.“

Našli jste v článku chybu?
5. 5. 2015 11:00
traveler (neregistrovaný)

Tak jsem někde četl článek ,jak jsou skvělý ceny. Dokonce se i na webu vychvalujou. Fakt bych chtěl vědět v čem jsou užasný. Ceny uplně jak na jinech webech. Minimálně stejný, ale spíš horší, než např. Pelikán.cz Navíc od něj obšlehl pan majitel toho ptáka, co má Pelikán v logu. I když tady udělali ,, malý ptáka,, A navíc je to jakési nepřehledné, posraté. Jinde je aspoň přehled v odletech, příletech. Můžete to rozkliknout, a objevíte podrobnosti o letu( typ letadla, možnosti buknout, sedadla...…