Hlavní navigace

Jiří Hlavenka

Podnikatel a investor v oblasti informačních technologií. Vystudoval obor tepelná a jaderná energie na Strojní fakultě Vysokého učení technického v Brně, od začátku 90. let ale podniká právě v oblasti IT. Spoluzakládal například první český internetový obchod Vltava.cz. Podílel se také na založení brněnského vydavatelství Computer Press.

Nyní je aktivní ve společnosti FAYN Telecommunications (v minulosti FAYN.CZ), která nabízí služby virtuálního mobilního operátora. Investoval své peníze také do vyhledávače letenek Kiwi

V roce 2016 byl zvolen jako nestraník za Zelené do zastupitelstva Jihomoravského kraje.

Miton vykoupil podíly Hlavenky a Dlouhého ve službě IdeálníNájemce.cz

Internetový cirkus Miton navýšil podíl ve službě IdeálníNájemce.cz spadající pod brněnskou firmu UlovDomov.cz. Miton nově vlastní 46 procent, přičemž původně držel 15 procent. „Ve druhém investičním kole jsme navýšili svůj podíl uplatněním opce…

Jiří Hlavenka (Kiwi.com): Začínáme s pozemní dopravou. Všechno bude na jednom lístku

Naším cílem je zjednodušit celý svět osobní dopravy, popisuje plány vyhledávače letenek Kiwi.com investor Jiří Hlavenka. UVNITŘ: Video.

Doba čtení: 1 minuta

Česká startupová scéna na prahu roku 2014: rozvinutá, ale nevyzrálá

Podpůrných akcí a programů pro startupy je už tolik, že se sotva daří je naplnit. Chybí i dostatek příkladů, a to jak úspěchu, tak neúspěchu. Peníze nescházejí, ale málo je velkých vizí.

Doba čtení: 5 minut

České startupy v roce 2013: Prodeje za desítky milionů USD i krach státního fondu

Za největší „řachu“ roku — na domácí události jinak spíše chudého — můžeme prohlásit prodej Cognitive Security firmě Cisco. Kterých deset startupových událostí stojí za připomenutí?

Doba čtení: 5 minut

Vyhledavač letenek Skypicker získal investici desítek milionů korun

V letošním roce překročí tento brněnský startup obrat deseti milionů. To je však stále teprve začátek. Skypicker má smělý cíl stát se mezi vyhledavači nízkonákladových letenek světovou jedničkou.

Doba čtení: 1 minuta