Hlavní navigace

Jiří Hlavenka: Koronavirus změní vše, co se dříve dělo mezilidským kontaktem

3. 4. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Jan Vaca, Internet Info
Pandemie zcela změní nejen českou ekonomiku, objeví se ale nové příležitosti. Změna čeká i způsob vyučování nebo poskytování lékařských služeb, říká investor Jiří Hlavenka. Uvnitř: PODCAST.

Investor a dlouholetý podnikatel v informačních technologiích Jiří Hlavenka má za sebou úspěšný loňský rok. Společně s dalšími vlastníky prodal svůj podíl v českém vyhledávači letenek Kiwi.com. Podle časopisu Forbes z něj obchod udělal miliardáře. 

O osud společnosti se Hlavenka ale dál zajímá, dnes hlavně v souvislosti s koronavirovou pandemií. Ta totiž byznys vyhledávače tvrdé zasáhla. „Kiwi na tom nyní není moc dobře, protože se zhroutil letecký byznys. Tržby klesly velice prudce. Ale věřím, že to Kiwi zvládne a vyjde z toho jako vítěz,“ říká Jiří Hlavenka v podcastu pro portál Lupa.cz.

Poslechněte si celý podcast:

V rozhovoru mluví ale především o tom, co se bude dít, až pandemie skončí. Nejen Češi podle něj musí počítat s výraznou změnou celé ekonomiky. „Zatím pořád nevíme, jestli nějak nebudeme muset přežívat až do doby, než se objeví fungující vakcína,“ říká Hlavenka.

Podle Hlavenky se dá počítat s tím, že krize přinese nové způsoby podnikání. Zmiňuje především ty druhy, které „nevynucují mezilidský kontakt“. „Určitě poroste internetový obchod versus kamenný. Naroste taky byznys s dodáváním potravin až do domu. Prostě všechno, co se dříve dělo mezilidským kontaktem, ale technologie nabídnou cestu, jak ten kontakt omezit,“ dodává.

Content First 2022_tip temata

V podcastu mluví také o tom, jak se možná změní vyučování nebo poskytování lékařských služeb na dálku. Věnuje se ale například i tomu, jak koronavirová krize dopadne na českou startupovou scénu.

V podcastech zpovídáme na Lupě osobnosti z tuzemské e-commerce, IT, startupů i dalších oblastí. Všechny naše podcasty najdete zde (případně si nás můžete naladit na Apple Podcasts, Spotify nebo PodBean, některé si můžete pustit i jako videorozhovor).

Autor článku

Autor je od ledna 2018 ředitelem médií vydavatelství Internet Info. Předtím 6 let vedl zpravodajskou sekci portálu iDNES.cz, ještě předtím byl několik let reportérem celostátní redakce MF DNES. Občas si rád něco napíše.