Hlavní navigace

SkyTone má netbook se systémemem Google Android

22. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Otevřená platforma Android se zatím hlásí o slovo hlavně u mobilních telefonů, ale Google od začátku říká, že počítá i s využitím na dalších zařízeních jako jsou třeba dnes tolik diskutované netbooky. Tradiční velké výrobce notebooků zatím předběhla společnost SkyTone, kterou můžete znát díky příslušenství pro Skype, které vyvíjí. Právě její netbook Alpha 680 má být jedním z prvních přenosným počítačů se systémem Google Android. Jedná se o miniaturní notebook s pouze sedmipalcovým TFT LCD…

Otevřená platforma Android se zatím hlásí o slovo hlavně u mobilních telefonů, ale Google od začátku říká, že počítá i s využitím na dalších zařízeních jako jsou třeba dnes tolik diskutované netbooky. Tradiční velké výrobce notebooků zatím předběhla společnost SkyTone, kterou můžete znát díky příslušenství pro Skype, které vyvíjí. Právě její netbook Alpha 680 má být jedním z prvních přenosným počítačů se systémem Google Android. Jedná se o miniaturní notebook s pouze sedmipalcovým TFT LCD displejem s rozlišením 800×480 pixelů.

K Internetu se Alpha 680 může připojit nejen díky podpoře WiFi, ale i přes ADSL modem. Srdcem tohoto netbooku je procesor ARM11 taktovaný na 533 MHz. K dispozici je 128 MB operační paměti, kterou lze zdvojnásobit. V základu je také flash paměť s kapacitou 1 GB (nebo volitelně až 4 GB). Nechybí dvojice USB portů, ethernetové rozhraní a slot pro paměťové karty SD/MMC (s podporou SDHC). Na výběr je mezi růžovým, žlutým, červeným, černým nebo bílým modelem.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).