Hlavní navigace

Slavia se opět nedohodla s ČT, přenos zápasu s Bělehradem asi nebude

19. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
19. 8. 2009

Fanoušci fotbalové Slavie se zřejmě nedočkají přímého přenosu čtvrtečního zápasu předkola Evropské ligy proti týmu CZ Bělehrad. Vedení klubu pokračuje v „zákopové válce“ s Českou televizí a požaduje za přenos vyšší částku, než jsou Kavčí hory ochotny poskytnout. Podle deníku Sport vedení Slavie vyčíslilo práva na přenos na 600 tisíc korun, zatímco ČT byla ochotna zaplatit mezi 300 a 400 tisíci Kč.

K TÉMATU: Zápasy fotbalové Slavie z kvalifikace do Evropské ligy v televizi nebudou

Do sporu se vložila i sázková společnost Fortuna, která nedávno pomohla ČT získat práva na přenos dvou zápasů předkola Ligy mistrů mezi řeckým Panathinaikosem a pražskou Spartou. Fortuna byla ochotná zaplatit část práv, ale ani na její nabídku zatím v Edenu nekývli. Dali jsme nabídku. Česká televize je připravena zápas vysílat. Zda to tak bude, nezávisí jenom na ní. Teď čekáme. Tečka, řekl deníku Sport šéfredaktor sportovní redakce ČT Ota Černý.

cif 24 - early cena - média

Generální ředitel Slavie Petr Doležal trvá na původním požadavku klubu. Slavia si navíc už zajistila výrobu přenosu od jiné společnosti a pokud se nedohodne s ČT, od níž chce 400 tisíc korun za vysílací práva a samotnou výrobu přenosu, která vyjde na dalších 200 tisíc Kč, prodá přenos pouze do zahraničí. Za práva pro některou ze srbských televizí by měla podle deníku Sport inkasovat rovný jeden milion korun.

Žádná jiná tuzemská televize kromě ČT nemá o fotbalový duel Slavie s Bělehradem zájem. NovaPrima se shodují, že je pro ně příliš drahý.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).