Se zajímavým výzkumem, který na svých stránkách přináší časopis Týden, se pochlubila studentka psychologie Eva Murzynová z univerzity ve skotském Dundee. Pokud si myslíte, že na vaše podvědomí nemůže mít televizní obrazovka žádný vliv, pak se mýlíte. Z historických dat vyplývá, že před rozšířením černobílé televize měla většina lidí sny barevné,
cituje Týden Murzynovou. Tehdejší výzkumy v letech dvacátých až padesátých ukázaly, že lidé měli povětšinou sny černobílé. Od šedesátých let, kdy se ve filmu objevila barva, pak lidé, je jich až 83 %, začali mít sny barevné.
Jen 4.4 % lidí do 25 let pak mají podle Murzynové sny černobílé. Malé procento lidí s tímto problémem je pak i u starších 55 let. Černobílých snů je 7.3 %. Zároveň výzkum dodává, že mezi pětapadesátníky, kteří byli odkojeni černobílou televizí a filmy, je podíl takových snů až čtvrtinový. Protože tato média jsou velmi emocionální, mozek si dokáže kopírovat to, co viděl na obrazovce právě do snů. Ve výzkumu se objevili i počítačoví hráči, kteří měli právě herní sny. Eva Murzynová však zároveň na konci výzkumu přiznává, že zatím neexistuje cesta, jak barevnost snů ověřit.