Hlavní navigace

Sledovanost Primy se zlepšuje, protiútoky Nově nevycházejí

28. 6. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 6. 2007

Televize Prima se odrazila ode dna a její sledovanost postupně stoupá. V podílu na trhu se poslední měsíc drží stabilně těsně nad dvaceti procenty (v cílové skupině diváků starších 15 let), o čemž si mohla nechat v posledních měsících jenom zdát. Za minulý týden ale dosáhla celodenního podílu 20,36 procenta a v hlavním vysílacím čase dokonce posílila na 20,41 procenta.

V tradičně nejsilnější divácké skupině na Primě, u žen starších 15 let, stanice podle výsledků měření Asociace televizních organizací dokonce už poráží první program České televize. Ačkoli jednotlivé pořady Primy zřídka dosahují ve sledovanosti milionu diváků, v minulém týdnu Prima několikrát bodovala. Například její nedělní soutěž Ber nebo neber s moderátorem Pavlem Zunou sledovalo 1,004 milionu diváků.

Úspěch nás překvapil o to víc, že šlo o díl, proti kterému Nova nasadila svoji novou soutěž Jsi chytřejší než páťák?, ale ta nezafungovala podle jejich představ, řekl serveru DigiZone.cz mluvčí Primy Ladislav Pavlík. Soutěž na Nově sledovalo ve stejnou dobu jako Ber nebo neber pouze 1,321 milionu dospělých diváků. To je sice nejvíce z nedělního večera, ale vzhledem k poměru Novy a Primy se nedá mluvit o úplném úspěchu.

ICTZ23

Nova tak už podruhé v krátké době narazila při svém pokusu o protiprogramování vůči úspěšným pořadům na konkurenčních televizích. Nedávno ukončená taneční soutěž Bailando měla rozbít velmi úspěšnou páteční programovou skladbu na prvním programu ČT. Ačkoli Bailando v páteční sledovanosti vedlo, nedosahovalo ano zdaleka výsledků, které od ní Nova očekávala.

Z „milionových“ pořadů na Primě jmenujme ještě seriál Velmi křehké vztahy, jehož premiérové díly pojedou i přes letní prázdniny, ale překvapivě dobře se minulý týden vedlo i seriálu Letiště (909 a 834 tisíc diváků), pořadu Hádej, kdo jsem (937 tisíc diváků), Věřte nebo nevěřte (819 tisíc diváků) a Top 10 (864 tisíc diváků). Zhruba o sto tisíc diváků v průměru poskočila také sledovanost 1. zpráv na Primě.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.