Hlavní navigace

Jaro České televize: Případy 1. oddělení II, Modré stíny a Kde domov můj

8. 12. 2015
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

UVNITŘ PRESSKIT A FOTO – Stejně jako minulý rok i letos odhalilo veřejnoprávní médium jarní programové schéma v pražské galerii Café Louvre, a to nejen za účasti Petra Dvořáka.

Do Štědrého dne zbývá přibližně ještě čtrnáct dní, ale veřejnoprávní televize představuje novinářům už dnes své jarní programové schéma. Kromě generálního ředitele České televize Petra Dvořáka je avizována také účast tvůrců a herců, dorazí mimo jiné Jiřina Bohdalová, Viktor Preiss, David Matásek, Karel Heřmánek ml., Aleš Háma nebo Roman Šmucler. Vzhledem k poslednímu jmenovanému se přímo nabízí, že by se na obrazovku měla vrátit soutěž Nejchytřejší Čech, kterou už Česká televize avizovala. Akci sledujeme jako obvykle prostřednictvím našeho on-line zpravodajství.

9:55 – Přátelé, od klávesnice redakčního notebooku vás zdraví Lukáš Polák. Zbytečně neotálejme a pojďme se podívat na to, co pro nás Česká televize na začátek příštího roku chystá.

9:58 – Hned na počátek tiskové zprávy slibuje veřejnoprávní televize na začátek nové televizní sezóny pětatřicet nových hraných formátů.

10:00 – Druhou řadou budou pokračovat Případy 1. oddělení. Diváci se dočkají osmi nových dílů. Seriál se opět zaměří na mediálně známé kauzy včetně těch, kdy veřejnost bez znalosti detailů činu nemohla porozumět motivaci pachatele.

10:03 – Další kriminálkou ve vysílání České televize budou třídílné Modré stíny, které navazují na trilogii Případ pro exorcistu a opět vychází z předlohy spisovatele Michala Sýkory. V hlavních rolích Klára Melíšková, Stanislav Majer, Tereza Voříšková nebo Miroslav Krobot.

10:06 – Nadcházející sezóna v České televizi je důkazem toho, jak velký význam pro nás má původní tvorba. Důraz, který klademe na vývoj a výrobu nových pořadů, je totiž na jedné straně přínosem pro diváky a obohacením vysílání, na straně druhé je ale i impulzem pro české tvůrce a autory, pro které vytváříme kreativní prostředí, uvádí v tiskové zprávě generální ředitel České televize Petr Dvořák.

10:08 – Případ pro malíře bude pokračováním cyklu detektivek podle předlohy spisovatelky Hany Proškové. Po Případu pro rybáře (2013), který na obrazovky České televize přivedl dvojici přátel (Viktor Preiss a David Matásek), adaptuje režisérka Lucie Bělohradská novelu s názvem Černé jako smola. V hlavních rolích Případu pro malíře opět Viktor Preiss a David Matásek.

10:09 – Viktor Preiss a David Matásek se setkají také v Případu pro lyžaře. Ten je opět součástí případů podle Hany Proškové.

10:12 – Česká televize prožívá a věřím, že ještě prožije velmi úspěšnou sezónu. Koncept, který máme nyní, zopakujeme i v průběhu příštího roku. Diváci uvidí Případy 1. oddělení, ale uvedeme i formáty, které jiné televize v České republice netočí, a to jsou minisérie, konstatoval šéf veřejnoprávní televize Dvořák.

10:14 – Tolik dramatiky, jako vyrábíme my, nevyrábí žádná jiná evropská televize. Zjistil jsem to na setkání Evropské vysílací unie, z níž jsem se nedávno vrátil, uvedl Dvořák.

10:17 – Kriminální žánr je jeden ze základních televizních žánrů. Obliba detektivek v českých zemích je neobvykle silná. Pokud se podíváte na sousední veřejnoprávní televize, myslím si, že nenajdete jediný den, kdy by se nějaká detektivka nevysílala, řekl na tiskové konferenci ředitel vývoje Jan Maxa.

10:20 – Jiřina Bohdalová, která byla avizována jako hlavní tahák dnešní tiskové konference, se objeví v příběhu o rodičích a dětech Každý milion dobrý. Vedle ní uvidí diváci také Ondřeje Vetchého, Viktora Preisse nebo Tatianu Vilhelmovou. Jeho režisérem je Zdeněk Zelenka, který je také autorem scénáře.

10:22 – Na presskit, tedy tiskové materiály, prozatím čekáme. Na webu pro novináře se ještě neobjevily. Doplníme je v blízké době. Slíbené jsou nejpozději po skončení tiskové konference, tak doufáme, že slovo kolegyň platí.

10:25 – Česká televize bude druhou řadou pokračovat v cyklu Rozsudek, který přinese šestnáct nových příběhů podle skutečných událostí. Diváky zavede do prostředí, kam by se normálně nedostali – do soudních sítí, kde se rozhoduje o vině či nevinně obžalovaných. Tvůrci se tu záměrně vyhýbají známým mediálním kauzám a vybírají případy, které se mohou přihodit komukoliv z nás. Režii budou mít Jan Novák a Petr Jančárek.

10:31 – V oblasti zábavy bude Česká televize pokračovat v soutěži Nejchytřejší Čech, jejímž moderátorem bude opět Roman Šmucler. Sekundovat mu bude v roli pouličního vědce Jiří Havelka (Až po uši, reklamní kampaň operátora O2). Česká televize slibuje v nových rafinovaných nástrahách 24 soutěžících, kteří budou muset prokázat svoji chytrost, výdrž, soustředění a odolnost vůči stresu.

10:34 – Druhou řadou bude pokračovat lifestylová talkshow DoktorKA s Kateřinou Cajthamlovou. Tu mohli diváci České televize vidět v uplynulých týdnech v aktuálním ročníku taneční show StarDance. Nová řada DoktorKY bude opět plná velmi zajímavých rad od odborníků z různých oblastí medicíny, například z gastroenterologie, gynekologie, urologie a mnoha dalších oborů, prozradila Cajthamlová.

10:39 – Zcela novým formátem na obrazovce České televize bude Kde domov můj s moderátorem Alešem Hámou, který v minulosti diváky provázel spolu s Monikou Absolonovou soutěží Taxík. Pořad Kde domov můj charakterizuje Česká televize jako zábavnou kvízovou hru po třech soutěžích, které se zaměří na historii, geografii, politiku, vědu i sport.

10:46 – Do on-line zpravodajství jsme právě vložili očekávaný presskit.

10:49 – Česká televize potvrzuje také nasazení atraktivních zahraničních seriálů – House of Cards, 1864, Fleming a další. Více jsme o nich psali tady.

10:54 – Filmové premiéry z koprodukce České televize: Díra u Hanušovic, Vejška, Kobry a užovky, Všiváci nebo Jak jsme hráli čáru.

10:58 – Tisková konference končí. Čtenářům děkujeme za pozornost a budeme rádi, pokud budete nadále sledovat i naše další aktuální zpravodajství. Důležitá poznámka na konec: I přesto, že se tisková konference konala v relativně malém prostoru Galerie Café Louvre, včetně fotografů dorazila přibližně stovka novinářů.

jaro-2016.pdf by Lukáš Lucky Polák

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.