Hlavní navigace

Sledovali jsme živě: Česká televize představila podzimní program

8. 8. 2013
Doba čtení: 7 minut

Sdílet

UVNITŘ GALERIE A VIDEO – Původní online zpravodajství serveru DigiZone.cz z tiskové konference České televize, která proběhla od 11:00 hod. na Kavčích horách

12:40 – Tisková konference končí. Děkujeme vám za pozornost, během odpoledne ještě vydáme v samostatné zprávě oficiální tiskové materiály

12:35 – Petr Dvořák prezentuje výsledky sledovanosti ČT za prvních sedm měsíců letošního roku, kdy dosáhla souhrnného celodenního podílu 30,20%, stejně jako loni. Klesala pouze ČT Sport, všechny ostatní kanály stoupaly. „Naším cílem je udržet se někde okolo 30%,“ řekl Dvořák.

12:34 – Grafická změna ČT Sport nastane 30. srpna, už ČT 24 o měsíc později, tedy k 30. září, odpověděl generální ředitel ČT Petr Dvořák na dotaz serveru Médiář.cz

12:32 – Prezentace po půldruhé hodině končí, je čas na novinářské dotazy.

12:28 – Na ČT 2 se objeví i kultovní filmy s Jamesem Bondem, v nichž vystupuje v hlavní roli herec Sean Connery, ale také nové filmové zpracování Sherlocka Holmese od BBC z roku 2010 a skandinávský detektivní bestseller Milénium.

12:25 – Z kultovních sitcomů Dvojka na podzim nabídne Jistě, pane premiére, Ajťáci, Malá Velká Británie, Červený trpaslík, Je to soda I – III a Pán času (Dr. Who).

12:22 – Z akvizičních titulů Dvojka na podzim nabídne seriály HBO Hra o trůny, Impérium: Mafie v Atlantic City, dále Ve jménu vlasti, Na věky věků, Titanic: Krev a ocel, Sestřička Jackie I a II, Zločin II a Panství Downton III.

12:20 – Psychiatr Cyril Hoschl pro ČT 2 připravil cyklus Emoce a my, výjimečným lokalitám v Česku se bude věnovat dokumentární cyklus Klenoty naší krajiny. Případy pro ombudsmana budou pokračovat pod názvem Ochránce.

12:18 – Na Dvojce se objeví i kuchařská show Deník Dity P. od Dity Pecháčkové, kterou režíruje David Ondříček.

12:16 – Cyklus Pot, slzy a naděje představí ambiciózní děti a jejich rodiče.

12:12 – Na podzim se na ČT 2 objeví i pokračování cyklu Ptáčata o osudu romských dětí v Česku.

12:06 – Milan Fridrich vypočítává podzimní novinky programu ČT 2. Slibuje například dokumentární cyklus Expremiéři od studentů FAMU.

12:03 – Novým formátem na ČT 1 bude také kulinářský magazín Heřbář od Dity Pecháčkové a Lindy Rybové. „Jsme takové novodobé kořenářky, bavíme se tím a doufáme, že se tím budou bavit i diváci,“ říká Rybová. Tím končí představování novinek na programu ČT 1.

12:00 – Moderátorem Žiješ jenom 2× bude herec Pavel Zedníček. Magazín se zaměří na aktivní způsob trávení penze.

11:57 – ČT 1 na podzim nabídne kromě dramatiky i nové formáty. Hospoda U druhé šance spojuje reality show a sociálně silné koláže, která by podle Milana Fridricha měla ukázat, že televize dokáže pomáhat. Tento projekt má na starosti Gordon Lovitt, jehož si do ČT přivedl už koncem 90. let tehdejší generální ředitel Jakub Puchalský. Na seniory se zaměří nový magazín Žiješ jenom 2×.

11:52 – Pavel Kosatík a Robert Sedláček mluví o cyklu České století, v němž ČT 1 dramaticky zpracovala nejdůležitější momenty československé a české historie.

11:48 – Na náměty knihy Simony Monyové vznikl další nedělní dramatický film Roznese tě na kopytech.

11:45 – Původní nedělní dramatiky na ČT 1 zastoupí zejména Komedie o manželství a sexu. Půjde o adaptaci divadelních her.

11:41 – Ján Sebechlebský představuje druhou řadu seriálu Kriminálka Staré mesto. Podle jeho slov jde o jeden velký příběh s prvky krimithrilleru. V každém díle půjde hlavní hrdince o život. Milan Lasica se tentokrát objeví víc v terénu a bude více vstupovat do děje, stejně jako Milan Kňažko. Řada postav je nejednoznačných, stejně jako v životě, říká Sebechlebský. Hlavní hrdina neví, komu může důvěřovat, a to ani ve svém nejbližším okolí.

11:40 – Pokračují tvůrci seriálu Cirkus Bukowsky, který měl rekordních 137 natáčecích dnů. Jde o dvě šestidílné série, které pojí jedna linka kriminálního motivu.

11:36 – Seriál Sanitka 2, který od září nabídne ČT 1, považuje Milan Fridrich spíše za skupinu televizních filmů. Scénárista Jiří Hubač přibližuje, jak vznikaly nové příběhy Sanitky po více než 20 letech od původního seriálu, jehož autorem byl jeho otec. „Pojítkem jsou zejména některé postavy, které se objevují v obou řadách,“ řekl Hubač. Nová Sanitka je podle něj trochu jiná než ta původní. „Vyrovnat se s legendou není jednoduché, udělali jsme pro to maximum,“ řekl Hubač.

11:35 – Česká televize představuje tvůrce nejzásadnějších podzimních pořadů ČT 1 a ČT 2. Nechybí mezi nimi ani někdejší šéf programu ČT a později Primy Gordon Lovitt.

11:32 – ČT art bude vysílat na podzim asi 30 procent archivu, 45 procent akvizice a 25 procent původní tvorby.

11:30 – Představování podzimu pokračuje kulturním kanálem ČT art, který v uplynulých třech týdnech pořádal samostatné snídaně s novináři. Výkonný ředitel Tomáš Motl slibuje více hudby, artových filmů a dalších menšinových žánrů v hlavním vysílacím čase. A také studentské vysílání a magazín o knižních novinkách.

11:28 – Koliha z programové nabídky ČT :D vyzdvihuje seriál Špačkovi v síti času, který natočil Karel Smyczek a Kavčí hory ho točily pět let. Následuje krátký klip k vysílání ČT :D.

11:26 – ČT :D zahájí vysílání v sobotu 31. srpna v 6:00, zaměří se na dvě cílové skupiny: děti od čtyř do osmi let a od osmi do 11 let. První víkend bude nestandardní a plný pohádek, až od pondělí 2. září ČT :D najede na stálé vysílací schéma.

11:25 – Výkonný ředitel dětského kanálu ČT :D Petr Koliha opakuje základní informace o novém programu pro děti. Slibuje, že půjde o plnoformátovou televizi se vzdělávacími prvky.

11:24 – Ze sportovních přenosů ČT Sport nabídne zejména čtyři kvalifikační zápasy české fotbalové reprezentace na MS ve fotbale v Brazílii, tradičně i Velkou pardubickou a Zlatou přilbu.

11:22 – ČT Sport na podzim změní totálně vizuál a nabídne nové studio, které se poprvé na obrazovce objeví 30. srpna během fotbalového přenosu. Zavede také sportovní zprávy, které bude vysílat o všedních dnech třikrát denně, přiblížil výkonný ředitel Jiří Ponikelský.

11:20 – Program ČT 2 se na podzim stane konečně sám sebou a nebude konglomerátorem různých žánrů, slibuje Milan Fridrich. Dvojka bude nadále žánrově stát na dokumentech a dokumentárních cyklech. Zůstanou a posílí oceňované filmy a seriály. „Dvojka bude silně autorská, v projektu Emoce a my nabídne například Cyrila Hoschla, kulinářskou show připravila Dita Pecháčková,“ vypočítává Fridrich. ČT 2 počítá i s britskými sitcomy.

11:18 – ČT 24 se bude podílet i na obsahu dvou nových kanálů ČT. Pro kulturní ČT art bude připravovat rozsáhlejší Události v kultuře. „Půjde o ryzí denní zpravodajství vysílané sedmkrát týdně z virtuálního studia, využijeme pro něj i naše zahraniční zpravodaje,“ slíbil Zdeněk Šámal. Pro dětský kanál ČT :D bude Čtyřiadvacítka připravovat denně Zprávičky.

11:17 – Programových novinek ČT 24 nebude na podzim mnoho, půjde například o nový denní pořad zaměřený na zahraniční zpravodajství Horizont ČT 24. Ten už nyní existuje jako týdenní magazín, nově bude denním formátem během pracovních dní.

11:15 – Ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal spekuluje o tom, zda ČT 24 nabídne na podzim předvolební a volební vysílání. ČT 24 projde kompletním redesignem. „Bude to grafická výbava, která bude jednotná nejen v rámci ČT, tak i celého vysílání ČT 24. A to platí i o hudební části,“ řekl Šámal. Nepůjde jen o přebarvení ČT 24 z červené na modrou.

11:14 – Z archivu ČT 1 na podzim dovysílá Četnické humoresky a výběr z Trapasů.

11:12 – Milan Fridrich prezentuje podzimní novinky ČT 1 a ČT 2. Jednička podle něj zahajuje novou etapu založenou na nové seriálové a filmové tvorbě. „Jde o novou estetiku a novou kvalitu v dramatické tvorbě,“ říká. Slibuje seriály Sanitka 2, Cirkus Bukowsky, Kriminálka Staré mesto 2 a další. Slibuje i novou formu vzdělávání jako Hospoda u druhé šance a další maskované žánry reality show.

11:09 – Šest kanálů ČT vytváří podle Petra Dvořáka rodinu, která by měla obsloužit všechny diváky, nabízet zábavu i exkluzivní zážitky, vzdělávání a bezpečné pořady pro děti, ale i kulturu pro minority. „Jsem rád, že tento přelomový okamžik, kdy se ČT rozrůstá o dva nové kanály, probíhá v roce 60. výročí zahájení televizního vysílání,“ řekl Dvořák. Oslavy šedesátin budou pokračovat i na podzim, ale už jen sporadicky. Méně se bude objevovat i logo s motivem 60. výročí v pravém horním rohu obrazovky.

11:06 – Petr Dvořák na úvod vypichuje včerejší sledovanost ČT 24, která v celodenním podílu u skupiny D15+ porazila i ČT 1. Podzim podle něj bude přelomový.

11:04 – V úvodním spotu ČT ukázala loga všech šesti programů, bylo vidět i upravené logo ČT Sport. slovo „sport“ je nově napsané kurzívou.

Cloud23

11:01 – Tiskovka už pomalu začne, vedení ČT se rozsadilo okolo stolečků s logy šesti kanálů – ČT 1, ČT 2, ČT Sport, ČT 24, ČT :D a ČT art. Generální ředitel ČT Petr Dvořák sedí za stolečkem s logem ČT 1, programový ředitel Milan Fridrich u stolku ČT 2.

11:00 – Dobré dopoledne, po tiskových konferencích televizních skupin Prima a Nova, které proběhly přesně před týdnem, dnes představuje svoje podzimní schéma i Česká televize. Dnes se zaměří zejména na programy ČT 1 a ČT 2, v uplynulých dnech prezentovala nové kanály ČT :D a ČT art, a včera představila novinky na zpravodajské ČT 24 a také na ČT Sport.


Zdroj: Česká televize

Pozvánku na dnešní tiskovou konferenci rozesílala ČT minulý čtvrtek, tedy v den, kdy svoje podzimní schémata prezentovaly Nova s Primou

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).