Hlavní navigace

Česká televize o Vánocích: premiérové pohádky, koncerty i filmová klasika

10. 11. 2015
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

UVNITŘ PRESSKIT A FOTOGALERIE – Živé online zpravodajství serveru DigiZone.cz z tiskové konference ČT k vánočnímu a silvestrovskému programu, která probíhala od 11:00 v Praze na Kavčích horách.

Na Kavčích horách dnes Česká televize pod vedením generálního ředitele Petra Dvořáka představí program na vánoční svátky a Silvestra. Vedle Dvořáka se setkání s novináři zúčastní také tvůrci a herci z vánočních pořadů, například Jiří Mádl, Eliška Jansová, Zlata Adamovská nebo Michal Dvořák. Server DigiZone.cz vám z tiskové konference přináší živé online zpravodajství.

11:07 – Přátelé, zdravíme vás z Kavčích hor, tisková konference právě začíná. Na presskit pro tentokrát zatím čekáme. Česká televize si dala pozor a s předstihem ho tentokrát jako v minulých letech na svůj FTP server zatím nedala.

11:08 – Tiskové konferenci je přítomen generální ředitel Petr Dvořák i programový šéf Milan Fridrich.

11:10 – V letošním roce budeme uvádět tři premiérové pohádky. Je to tradice, která trvá již od roku 1993, uvedl Dvořák. Hlavní vánoční pohádkou bude Korunní princ. Poběží 24. prosince v 19 hodin na ČT 1.

11:11 – Naše pohádky jsou úspěšné. Prodáváme například i do Japonska. Našimi tradiční partnery jsou Polsko, Slovensko, ale například i Bulharsko, uvedl šéf České televize.

11:12 – Tiskovou konferenci navštívila pochopitelně i řada fotografů včetně těch z bulvárních médií. Výhled nám jich blokuje zhruba desítka.

11:14 – V hlavních rolích štědrovečerní pohádky Korunní princ se představí Patrik Děrgel, Kryštof Hádek a Eva Josefíková. Režisérem hlavní vánoční pohádky je Karel Janák, scénář napsal Petr Hudský.

11:16 – Na 25. prosince je pro diváky připravena premiéra pohádky Svatojánský věneček. V hlavních rolích Bolek Polívka, Eliška Jansová a Jiří Mádl.

11:19 – Svatojánský věneček bude výpravnou pohádkou o kuchaři Ondrovi, který se toužil stát plavcem, a o princezně Verunce, kterou bavila matematika. Tak to vypadá opravdu jako zajímavá zápletka. :-)

11:21 – Třetí premiérovou pohádkou bude Johančino tajemství a diváci se na ni mohou těšit 26. prosince ve 20:00. Johančino tajemství bude výpravnou koprodukční česko-slovenskou pohádkou o tom, co všechno se může stát, když nedostanete od sudiček do kolébky ani kapičku štěstí. V hlavní roli Dominika Zeleníková, Filip Cíl a Emília Vašáryová.

11:25 – Vánoční presskit dorazil na web České televize po přibližně 20 minutách. Právě jsme vám ho připojili do tohoto on-linu.

11:29 – Tři nové vánoční pohádky natočila pro Českou televizi známá jména – Karel Janák, Jiří Strach a Juraj Nvota.

11:32 – Diváci se mohou těšit také na premiéru českých filmů. V presskitu začíná tato sekce na straně 18. Premiérou bude Správnej dres s Jiřím Mádlem a Taťánou Kuchařovou. Oba jsou na tiskové konferenci přítomni. Půjde o romantickou komedii. V premiéře dále Česká televize uvede filmy Fair Play a Andělé všedního dne.

11:35 – Na straně 22 a dále najdou naši čtenáři v presskitu informace o „filmových lahůdkách pro adventní čas“. Ty poběží na ČT 2. Půjde o filmy Nedotknutelní, Králova řeč, Ranhojič, Královský víkend, Někdo to rád horké, Rain Man, Žena v kleci, Manželství po italsku, Podraz, Vánoce s inspektorem Clouseauem a trilogii Milénium. Jako pomyslná třešnička na dortu jsou připraveny filmy s Jeanem-Paulem Belmondem, konkrétně Zvíře, Policajt nebo rošťák a Nenapravitelný.

11:36 – V našem on-line zpravodajství jsme přeskočili českou pohádkou klasiku. Chybět tedy nebude Šťastný smolař, Čert ví proč, Peklo s princeznou, Dvanáct měsíčků, Anděl Páně a Tři oříšky pro Popelku.

11:38 – Česká televize odvysílá v restaurované podobě na ČT 2 legendární film Karla Zemana Vynález zkázy.

11:40 – ČT Art se zaměří o Vánocích na operu a balet. Chybět nebude ani Markéta Lazarová a filmy s Charliem Chaplinem. „Nabídneme nabídku opravu silných kulturních zážitků,“ slibuje programový šéf Milan Fridrich.

11:43 – Větří prostor dostane během svátků na ČT art i jedna z předních zpěvaček současného popu, Američanka P!nk. Česká televize o ni odvysílá v premiéře dokument a diváci budou moci vidět i koncert P!nk – Live in Melbourne.

11:45 – Česká televize odvysílá na konci letošního roku i záznam koncertu skupiny Lucie z loňského roku, konkrétně ten, který diváci mohli vidět v O2 Aréně. Hudebníka Michala Dvořáka, respektive další jeho projekt, budou moci zájemci vidět v podobě Vivaldianna 2015. V presskitu na stranách 36 a 40.

MM socky3

11:48 – „Tyto Vánoce jsou ještě něčím specifické. Pro diváky jsme připravili i pohádku Tři oříšky pro Popelku a doufám, že to bude platit ještě pro několik následujících let,“ informoval na závěr tiskové konference Petr Dvořák.

presskit_vanoce_2015.pdf by Lukáš Lucky Polák

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.