Hlavní navigace

Slováci budou platit koncesionářské poplatky i po roce 2013

Lukáš Polák

Radost slovenských koncesionářů z toho, že nebudou muset od příštího roku platit za rozhlas a televizi, byla předčasná. Ministerstvo kultury připravuje novelu zákona týkající se RTVS.

Doba čtení: 1 minuta

Slovenský parlament sice loni v říjnu odhlasoval návrh zákona, podle něhož mělo od roku 2013 přejít financování tamního veřejnoprávního RTVS plně na stát, naši východní sousedé se tedy měli zbavit koncesionářských poplatků, nakonec ale bude vše jinak. Jak informovala agentura TASR, tamní ministerstvo kultury připravuje novelu zákona týkající se RTVS, kde se bude za televizi a rozhlas i po roce 2013. Návrh, který v podstatě zachová současný stav, se dostane na jednání vlády už v červenci.

Z ARCHIVU: Slovenský parlament zrušil koncesionářské poplatky. Od roku 2013

Touto novelou dáme zákon o RTVS ve smyslu jejího financování do té polohy, v jaké byl před tou změnou. Tedy RTVS bude nadále financována také z úhrad, uvedl pro TASR slovenský ministr kultury Marek Maďarič. Původně navrhovanou změnou, tedy zrušením koncesionářských poplatků a hrazením nákladů pouze ze státního rozpočtu, si měl RTVS přijít ročně na 90 milionů eur, tedy v přepočtu přibližně necelé dvě a půl miliardy korun.

Našli jste v článku chybu?