Hlavní navigace

Slováci budou platit koncesionářské poplatky i po roce 2013

18. 6. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Radost slovenských koncesionářů z toho, že nebudou muset od příštího roku platit za rozhlas a televizi, byla předčasná. Ministerstvo kultury připravuje novelu zákona týkající se RTVS.

Slovenský parlament sice loni v říjnu odhlasoval návrh zákona, podle něhož mělo od roku 2013 přejít financování tamního veřejnoprávního RTVS plně na stát, naši východní sousedé se tedy měli zbavit koncesionářských poplatků, nakonec ale bude vše jinak. Jak informovala agentura TASR, tamní ministerstvo kultury připravuje novelu zákona týkající se RTVS, kde se bude za televizi a rozhlas i po roce 2013. Návrh, který v podstatě zachová současný stav, se dostane na jednání vlády už v červenci.

Content tip EARLY

Z ARCHIVU: Slovenský parlament zrušil koncesionářské poplatky. Od roku 2013

Touto novelou dáme zákon o RTVS ve smyslu jejího financování do té polohy, v jaké byl před tou změnou. Tedy RTVS bude nadále financována také z úhrad, uvedl pro TASR slovenský ministr kultury Marek Maďarič. Původně navrhovanou změnou, tedy zrušením koncesionářských poplatků a hrazením nákladů pouze ze státního rozpočtu, si měl RTVS přijít ročně na 90 milionů eur, tedy v přepočtu přibližně necelé dvě a půl miliardy korun.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).