Hlavní navigace

Slováci se chtějí lépe bránit DDoSům. Líbí se jim český Fenix

24. 6. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Bezpečnostní projekt vzniklý kolem sdružení NIX.CZ se zřejmě stane inspirací pro postup slovenské internetové scény.

Během loňského roku se zdvojnásobil počet DDoSových útoků na tuzemské servery a Slováci na tom nejsou lépe. Český internet se ale podobným útokům brání v rámci projektu Fenix, který vznikl na základě sdružení NIX.CZ. 

Na české straně jsou v něm zapojeny firmy jako Seznam, O2 nebo třeba i CZ.NIC. Na Slovensku by u začátku mělo stát dvanáct organizací jako třeba VNet, SK-NIC nebo Benestra

MMF24

Zatímco v tuzemsku spolupracuje NIX.CZ s národním bezpečnostním týmem CSIRT.CZ, na Slovensku je partnerem sdružení místní tým CSIRT.SK, se kterým chce spolupracovat především na řešení síťové bezpečnosti. 

„Projekt Fenix plně podporujeme, a to především proto, že může zabezpečit kontinuitu provozovaných služeb v případě DDoS útoku na slovenskou internetovou infrastrukturu. Proto se nadále chceme podílet na vytváření pravidel, která budou definovat tento projekt na Slovensku,“ tvrdí Petra Hochmannová, ředitelka slovenské jednotky pro řešení počítačových bezpečnostních incidentů CSIRT.SK.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).