Hlavní navigace

Slováci se dočkali čtvrtého operátora. 4ka nabízí volání i data za 4 centy

 Autor: 4ka.sk
Nový slovenský operátor oficiálně spustil své služby k dnešnímu dni a má přidělenu předvolbu 0950. SIM karty se prodávají na poštách.
David Slížek 5. 10. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Slovákům se od pondělí 5. října rozšířil výběr mobilních operátorů. Na tamním trhu začal pod značkou 4ka působit čtvrtý hráč. Společné dítě slovenské státem vlastněné Slovenské pošty a telekomunikačního operátora Swan bude konkurovat třem zavedeným hráčům: Telekomu, Orange a O2.

Nabídka je podle ceníku firmy (PDF) velmi jednoduchá: předplacená služba Moja 4ka nabízí volání do všech sítí na Slovensku a v celé EU (zóna 1) za jednotnou cenu 0,04 eura (v přepočtu cca 1,1 Kč) za minutu (při tarifikaci 1+1, tedy po sekundách). Stejnou cenu si účtuje také za poslání SMS nebo za 1 MB dat (účtuje se po 1 kB). Karta je na začátku nabita kreditem ve výši 4 eura (v přepočtu cca 110 Kč).

4ka nabízí i datový balíček 4G GIGA, ve kterém zákazník získá 1 GB dat na 30 dní za 1 euro (v přepočtu cca 28 Kč). Tento balíček ovšem platí jen ve vlastní síti 4ky, která je pouze 2G/4G a zatím pokrývá asi 40 % slovenské populace – což není zdaleka to samé, jako pokrytí území. Jde tedy jen o větší města a mapa pokrytí na webu operátora pro jistotu ani neukazuje, jak je signál dostupný mimo ně.

Na zbytku území 4ka funguje v síti Telekomu, který nováčkovi na základě smlouvy poskytuje tzv. národní roaming. Ten se ovšem týká jen 2G sítě, z hlediska dat tedy o GPRS s mizivou rychlostí (neplatí zde ani výše zmíněný balíček 4G GIGA, ale výchozí cena 0,04 eura za 1 MB). Stejná cena mimochodem platí i pro data v zahraničí (v rámci EU).

MIF obecny


Autor: 4ka.sk

4ka slibuje, že dobitý kredit zákazníkům nikdy nepropadne. Nabízí také bezplatné převedení nevyčerpaného kreditu i na jiná čísla v rámci své sítě. Omezení platnosti SIM karty je stanoveno na 16 měsíců ode dne, kdy byla naposledy dobita.

Nový operátor zákazníkům prodává také telefony – v současnosti na pobočkách slovenské pošty koupí čtyři modely: Samsung E1200, Huawei Y360, Lenovo 2010 a Huawei Y635.