Hlavní navigace

Slovak Sport dá až dva přenosy Gambrinus ligy týdně. Od nás je nemá, říká Nova i ČT

18. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Česká televize popřela, že by Slovak Sport.TV poskytla sublicenci na její dva zápasy nejvyšší české fotbalové ligy. Nova nechce, aby stanice vysílala stejné zápasy jako ona.

Stále více otazníků se vznáší nad vysíláním české fotbalové Gambrinus ligy na slovenském sportovním kanálu Slovak Sport.TV. Jeho ředitel Róbert Greguš serveru DigiZone.cz řekl, že se má možnost vysílat z každého kola Gambrinus ligy až dva zápasy. Vysílací práva pro tuto soutěž na Slovensku ale drží televize Nova, která si bude vysílat na svém placeném programu Nova Sport. „Můžeme odvysílat až dva zápasy z jednoho kola, minimálně odvysíláme deset zápasů za sezónu,“ tvrdí Greguš.

K TÉMATU: Nova Sport protestuje proti fotbalové Gambrinus lize na Slovak Sport.TV

Podle ředitele Novy Sport a Fandy Marka Kindernaye je nepochopitelné, jak mohl Slovak Sport.TV získat práva pro soutěž, již na Slovensku vysílá Nova Sport. „Pravděpodobně jim poskytnula Česká televize sublicenci na jejich dvě volby (1. a 4.), z našich šesti voleb z každého kola jim nic neposkytneme. Vysílací práva máme i pro Slovensko, kde utkání Gambrinus ligy bude vysílat Nova Sport,“ řekl serveru DigiZone.cz. Výkonný ředitel ČT Sport Jiří Ponikelský posléze pro DigiZone.cz tuto domněnku popřel.

MM_SS3

ČTĚTE TAKÉ: Startuje nový ročník Gambrinus ligy. Opět na ČT Sport, Fandovi a Nově Sport

„Se Slovak Sportem jsme o ničem nejednali. Sublicenci od nás nemají. Museli tedy jednat přímo s držitelem práv, společností KPS Media,“ míní Ponikelský. Pro Slovak Sport.TV to znamená, že nebude moci odebírat hotové přenosy od ČT nebo Novy, ale vyrábět si je ve vlastní režii, což je pro televizi sídlící na Slovensku poměrně dost finančně nákladná záležitost.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.