Hlavní navigace

Slovak Sport spustí v pondělí už svůj třetí kanál, na satelitu ho však nehledejte

14. 9. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nová televizní stanice bude dostupná výhradně na území Slovenska. Na internetu se její distribuce objeví v dohledné době jako bezplatný doplněk k vysílání prvního kanálu.

Rodina tematický kanálů Slovak Sport se rozroste v pondělí už o třetí televizní program. Slovak Sport.TV3 by měla nabídnout přenosy z NHL, Gambrinus ligy a ATP.  Divákům, kteří se zajímají o slovenský sport, naservíruje mimo jiné basketbalovou extraligu, volejbalovou ligu mužů a žen, házenkářskou ligu nebo 1. hokejovou ligu. Informoval o tom server Živé.sk. Provozovatel se na distribuci zatím nedohodl se žádným satelitním operátorem. Program tak bude k dispozici pouze prostřednictvím lokálních DVB-T multiplexů na Slovensku, u vybraných kabelových a IPTV operátorů a v dohledné době také na internetu.

MMF24

NEPŘEHLÉDNĚTE: Slovak Sport začne vysílat 15. září v pražské Regionální síti 4

Politika Slovak Sportu pro třetí kanál je taková, že na satelitu ho bude moci teoreticky operátor šířit pouze v případě, pokud zajistí jeho příjem výhradně na území našich východních sousedů. Co se týká distribuce na internetu, která už byla zmíněna, Slovak Sport.TV3 bude nabízena jako doplněk pro předplatitele hlavního, tedy prvního kanálu. Program má být financovaný výhradně z reklamy. Program bude pochopitelně vysílat širokoúhle a pro operátory je k dispozici také jeho HD verze. Bude ale pochopitelně záležet na jednotlivých společnostech, jakou verzi si pro distribuci ve své síti vyberou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).