Hlavní navigace

Slovak Telekom může pohltit Digi TV, získal souhlas od antimonopolní­ho úřadu

5. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

K podpisu akviziční smlouvy mezi Slovak Telekomem a společností Digi Slovakia došlo letos v polovině května. Firma je provozovatelem kabelové televize a satelitní služby Digi TV.

Slovenský antimonopolní úřad vydal společnosti Slovak Telekom souhlas k fúzi s firmou Digi Slovakia, která je kromě stejnojmenné kabelové televize také provozovatelem satelitní televize Digi TV na tamním trhu. K souhlasu došlo už minulý týden ve středu, operátor o tomto kroku informoval prostřednictvím tiskové zprávy dnes. Spojení obou společností už tak v tuto chvíli nic nestojí v cestě. Firma však zatím neprozradila to nejdůležitější, tedy, co bude tento krok pro zákazníky jak Slovak Telekomu, tak i Digi Slovakia, znamenat.

cif 24 - early cena - média

K TÉMATU: Provozovatel satelitní televize Digi TV prodal svou slovenskou odnož, koupil ji Slovak Telekom

Slovak Telekom plánuje začlenit Digi Slovakia do své skupiny jako dalšího významného člena, podobně jako společnosti Zoznam a Zoznam Mobile nebo PosAm. Digi Slovakia bude po akvizici působit jako nová dceřiná společnost a samostatná právní entita, konstatoval v tiskové zprávě Slovak Telekom. K podpisu akviziční smlouvy mezi Slovak Telekomem a významným provozovatelem kabelové a satelitní televize došlo 14. května, který byl veřejně oznámen o necelý týden později. O dalších krocích obou firem se dozvědí jejich zákazníci v nejbližších týdnech.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).