Hlavní navigace

Slovenská TV Empatia odkládá start. Dojde k němu možná 1. prosince

Chystaný slovenský kanál TV Empatia, který měl odstartovat tento měsíc, konkrétně 11. listopadu, s velkou pravděpodobností v přesně stanoveném termínu nezahájí svůj program. Serveru DigiZone.cz to řekl jeho jednatel Patrik Bokroš. Vysílání proběhne možná ještě v průběhu listopadu, ale s největší pravděpodobností to bude až 1. prosince. Tento termín bychom rádi stihli, uvedl Bokroš.

K TÉMATU: Nová slovenská televize Empatia spustila na satelitu promo smyčku

Empatia už vysílá v tuto chvíli na satelitu Astra 23,5 stupně východně barevné pruhy, ovšem v dohledné době se jí zde diváci nedočkají. O tomto projektu nemám žádné nové informace, přiznal serveru DigiZone.cz výkonný ředitel společnosti TradeTec Jaromír Glisník, která je zástupcem platformy SkylinkČeské republice. Právě ta je distributorem signálu chystané slovenské televize na pozici 23,5 stupně východně. Bokroš uvedl, že dříve než na Nový rok ale ve Skylinku Empatia nebude.

ČTĚTE TAKÉ: Diváci se už mohou připravit na start slovenské televize Empatia

Startu na satelitu Astra brání ještě finanční stránka distribuce, konstatoval výkonný ředitel společnosti Empat, která za stanicí stojí a zároveň překvapil tím, že program se má objevit také v nabídce společnosti Telenor Satelitte Broadcasting, tedy jedné z družic Thor, kde své kanály distribuují satelitní služby Digi TV a UPC Direct. Smlouva už je podepsaná také se slovenským operátorem Satro. Celý projekt začíná být některým zástupcům platforem podezřelý. Připomíná mi to počínání a jednání zástupců televize Živa, uvedl pro DigiZone.cz jeden ze zástupců operátora, který si nepřál být jmenován.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Za novou slovenskou televizi Empatia vystupoval podvodník

Do prosince ale musí Empatia tak jako tak odstartovat. Na svých oficiálních webových stránkách na adrese www.tvempatia.sk už totiž několik týdnů budoucím divákům slibuje velký živý televizní přenos, ve kterém se budou předávat ceny výhercům, kteří se zúčastní SMS soutěže, jejíž stručná pravidla jsou zveřejněná právě na webu Empatie. Kanál se má zaměřit na zpravodajství, dokumentární tvorbu, filmy, dětské, hudební a motoristické relace a také informační servis regionálního charakteru. Bude vysílat nekódovaně.

Našli jste v článku chybu?