Hlavní navigace

Slovenská firma Antik si pojistila šíření programů po internetu

14. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Košickému operátorovi se nelíbí postoj slovenského regulátora, který tuto distribuci nezahrnuje do IP technologie, Radě pro vysílání a retransmisi nicméně vyhověl její registrací.

Rada pro vysílání a retransmisi (RVR), slovenská obdoba RRTV, zapsala tamnímu IPTV operátorovi Antik oficiálně k šíření signálu klasickou cestou také internet. Košická společnost se tak chce vyhnout případným problémům, které by ji mohl přinést její SmartTVbox. Jde o zařízení, které v podstatě umožňuje stremování televizních programů prostřednictvím internetu. Zákazník tedy nemusí být zákazníkem Antiku, aby mohl využívat tuto službu. Naopak může být klientem konkurenční firmy. Díky tomu se v minulosti dostat do sporu například se společností UPC Broadband Slovakia.

KL23 hlasovani

K TÉMATU: Slovenský Antik jde proti servisnímu poplatku na satelitu. Nabízí „bezplatnou“ kabelovku

Neztotožňujeme se s rozhodnutím RVR, která na základě nezákonných podkladů usoudila, že pojem Internet Protocol TV (IPTV, pozn. red.) nezahrnuje šíření TV přes internet. Toto rozhodnutí jsme napadli u soudu, uvedl vedoucí oddělení IPTV společnosti Vlastimil Lakatoš a dodal: Jelikož ale rozhodnutí RVR se stalo ve smyslu zákona pravomocným bez ohledu na naši žalobu, nezbývá nám, než ho respektovat až do rozhodnutí soudu. Antik sice regulátorovi vyhověl, ale přesto očekává, že do budoucna to bude právě on, kdo bude muset svůj postoj k technologii z pohledu zákona změnit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).