Hlavní navigace

Slovenská internetová kabelovka chce expandovat do ČR

7. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
7. 4. 2009

Streamingový portál SledujTV.sk společnosti Tom Horn Enterprises chce expandovat i do Česka. Provozovatel požádal Radu pro rozhlasové a televizní vysílání o registraci jako kabelový operátor. Služba je zvláštní zejména díky tomu, že poskytuje vysílání televizních stanic přes internet.

Upozornil na to server RadioTV.cz, který zároveň vykreslil právní paradox, do kterého se dostaly slovenské televize po zprovoznění služby SledujTV. Televize totiž nevlastní práva k vysílání cizích filmů a seriálů na internetu, kabelová společnost SledujTV však podle zákona, jelikož je řádným kabelovým operátorem, má povinnost zařadil signál všech terestricky vysílaných stanic do své nabídky.

MM_SS3

Práva k akvizicím jim neumožňují vysílat prostřednictvím internetu, jenže internetová kabelovka vysílá legálně. To ale vlastníky práv nezajímá, a pokud někoho budou žalovat, tak jednotlivé stanice a ne SledujTV. Provozovatelé vysílání by sice na oplátku mohli podat žalobu na SledujTV, jenže by s ní u soudu asi jen těžko uspěli. Soud totiž jen těžko vyhlásí rozhodnutí, které by nařizovalo jedné ze stran porušit zákon a SledujTV by nešířením programu terestrických stanic zákon porušila. Vznikl tak jedinečný a neřešitelný právně-mediální paradox,“ konstatuje web.

Výhodou kabelovky SledujTV je fakt, že uživateli stačí pro příjem základní programů počítač a internet. Na vysílání se může dívat i v době, kdy je live streaming přenášených stanic vypnutý.