Hlavní navigace

Slovenská INTV vyráží do světa. Zatím ale opatrně

20. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: INTV
UVNITŘ GALERIE – Nová zpravodajsko-filmovo-seriálová televize nemá právě malé ambice. Zatím vysílá v DVB-T, ale už je (bude) i na kabelu a satelitu.

Hlavním cílem nové celoplošné stanice, který deklaruje na svých webových stránkách, je „návrat k základnímu poslání novinářské práce, tedy čtenáře, posluchače, či diváka informovat, vzdělávat a bavit.“

Podle webových stránek INTV zatím vysílá v rámci DVB-T po celém Slovensku (otázkou je, zda regulérně, což nemáme jak ověřit), část vysílání jde i na internetové stránky INTV.sk (dnes ráno běželo jen promo s hudbou – viz galerie), je také u kabelového operátora Antik a chystá vstup do sítí Isper a Magio. A také na satelit Astra, kde se měl kanál ocitnout nejpozději 13. dubna 2016 (v té době opět jen promo).

Podle našeho spolupracovníka Martina Hovorky, který nahrál část satelitního vysílání a odchytl TV obrazovky v galerii, se včera sice vysílalo, ale od 20:45 hod. už opět běžela pouze promo smyčka. INTV vysílá na satelitu Astra 3B (23,5 °E), parametry pro naladění najdete v naší zprávě „Nové hvězdy na satelitním nebi. Novinky ve vysílání od 12. do 13. dubna“ zde.

KL24

Nová televize sama sebe charakterizuje následovně (výběr): Zaujímajú nás hodnotné správy, nie s plytkým obsahom. Priestor tiež dostávajú občianske témy, ktoré sú v konkurenčných médiách odstavené na druhej koľaji. Publicistická sekcia prináša viacero záujmových programov z politiky, športu či kultúry. Hlavným cieľom je navrátenie sa k pôvodnému poslaniu žurnalistiky, t.j. informovať, vzdelávať a zabávať. Na obrazovkách uvidíte diskusné formáty so živým vysielaním, investigatívne relácie, talentové programy, ale aj bláznivé nápady sprostredkované našimi ľuďmi. Neodmysliteľnou súčasťou vysielania INTV sú filmy a seriály z celého sveta. Zaujmú spracovaním a myšlienkou. Doplnkom k vysielaniu sú programy pre najmenších i mládež.

Na hlavní stránce INTV.sk v části „Pripravujeme“ můžete vidět některé zamýšlené projekty. Odkazy ale v době dokončení článku dnes ráno nebyly funkční. Jde například o dokumenty Príbeh Porsche 911, Vinárske dynastie či seriály Pablo Escobar a Fugitivos.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).